سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از رسیدگی به 80 پرونده تخلف و تصرف اراضی ملی در 9 ماهه نخست سال خبر داد.
عبدالباسط پاکزاد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه حفاظت از طبیعت اولویت اصلی منابع طبیعی است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون به 80 پرونده تخلف و تصرف اراضی ملی در این خطه از کشور رسیدگی شده که مساحت کل این تصرفات 805 هکتار می باشد.

به گفته این مسئول بیشترین پرونده تخریب و تصرف مربوط به شهرستان های زاهدان، سرباز و سوران می باشد که در این بین شهرستان سرباز با 21 فقره بیشترین تخریب و تصرف را به مساحت 611 هکتار  به خود اختصاص داده است.

وی در خصوص میزان جلوگیری از تصرف و تجاوز به اراضی ملی بیان کرد: با تلاش های انجام شده از 35مورد تصرف به میزان بیش از 134هکتار زمین جلوگیری شده است.

این مسئول در ادامه ضمن تقدیر از همکاری بسیار خوب نهادهای مرتبط و خصوصا دادستان ها در این زمینه، اظهار کرد: در 9ماه امسال، 83پرونده مورد رسیدگی قضائی قرار گرفته و بیش از دو هزار و 483هکتار از اراضی تصرف شده به انفال عمومی بازگردانده شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خاطر نشان کرد: دلگان با 34پرونده بیشترین میزان پرونده رسیدگی شده در این مدت را به خود اختصاص داده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۷۰۶۰


ارسال