دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه:
17 شهریور روز رسوایی استکبار جهانی/فرهنگ عاشورا انقلاب را در برابر هجمه دشمنان بیمه کرد
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با بیان اینکه هفدهم شهریور ماه روز رسوایی استکبار جهانی است، گفت: ملت ایران با الگوگیری از فرهنگ عاشورا، انقلاب را در برابر هجمه دشمنان بیمه کردند.
به گزارش عصرهامون، چهل و یک سال قبل درست در چنین روزهایی مردم کشور ما در گیرودار چند راهپیمایی بزرگ بر ضد حکوت ستمشاهی و دیکتاتوری پهلوی بودند که در ‌‌نهایت حادثه خونین قیام ۱۷ شهریور در میدان ژاله سابق تهران به دست گارد دژخیمان ارتش رژیم خودکامۀ پهلوی رخ داد و عاشورای حسینی بار دیگر در شهریور تکرار شد و میدان ژاله به خون نشست و میدان شهدا نام گرفت.

هفدهم شهریور ماه یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدایی است که با نثارخون خود میدان ژاله را میدان تحقق دلاورمردی و رشادت های تاریخی و تاریخ ساز خود ساختند تا میدان ژاله به خون بنشیند و به میدان شهدا بدل گردد و تا روزگار باقی است نام آنان بر تارک تاریخ این مرز و بوم به عنوان نگهبانان انقلاب اسلامی و پیش قراولان و پیشگامان فجرآفرین 57 خواهد درخشید.

17شهریور نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه 17 شهریور نماد مقاومت برابر رژیم ستمشاهی است، افزود: این روز مهم به جمعه سیاه معروف و نماد رسوایی استکبار جهانی و لکه ننگی بر دامن دشمنان انقلاب است.

وی بیان کرد: این روز تاریخی هیچگاه از یاد و خاطره ملت ایران فراموش نخواهد شد بلکه با بیان رخدادهای آن دوران برای نسل سوم و چهارم انقلاب باید آنان را آگاه وبیدار کنیم که چگونه این ملت از کیان این مرز و بوم دفاع کرد و به پیروزی رسید.
 
کشتار مردم 17 شهریور یادآور عاشورای حسینی بود
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان اینکه هفدم شهریور ماه روز پیروزی خون بر شمشیر بود، ادامه داد: ملت ایران در چهل سالی که از عمر بابرکت انقلاب می گذرد همواره با پیروی از ولایت فقیه توانسته اند نقشه و توطئه شوم دشمنان را نقش برآب کنند که این مهم نشات گرفته از فرهنگ عاشورایی ما دارد.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: کشتار مردم در این روز یادآور عاشورای حسینی بود، اکنون نیز مقاومتی که در منطقه ایجاد شده، برگرفته از این فرهنگ عظیم است که الگو گیری از آن باعث پیروزی ملت ایران در تمامی صحنه ها و میدان ها بوده است.
 
شور و عشق حسینی باعث شکست استکبار در منطقه می شود
ریگیان پور بیان کرد: با الگو گیری از فرهنگ عاشورایی و شور و عشق حسینی ملت ایران پاسخی کوبنده به دشمنان داده است.

وی ادامه داد: روزی فرا می رسد که با این فرهنگ عظیم و ماندگار عاشورایی و همچنین شور و عشق حسینی باعث شکست استکبار در منطقه خواهیم شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۵۶۰۴


ارسال