شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶
هدیه ماندگار در ماه مهر و مهربانی برای دانش آموزان؛
72 مدرسه توسط قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه افتتاح شد/ از جاده سازی و اشتغالزایی تا توزیع لوازم التحریر
 
معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق از افتتاح 72مدرسه در مناطق صعب العبور استان خبر داد و گفت: بزودی یک مدرسه دیگر نیز در راستای کاهش آلام دانش آموزان مورد بهره برداری قرار می گیرد.
به گزارش عصرهامون، پس از احداث جاده در کوهستان صعب العبور برای تردد آسان اهالی روستای مشکادیم حالا خدمتی دیگر از سنگرسازان بی سنگر برای دانش آموزان این روستا که در زیر درخت کُنار درس می خواندند ارائه شد به گونه ای که در روزهای اخیر شاهد افتتاح 72 مدرسه در مناطق صعب العبور این خطه از کشور بودیم.

افتتاحیه هایی که لبخند را بر لبان دانش آموزان حک و امید به فردایی روشن را در دل اهالی به ویژه والدین روشن و آنها را قدردان خدمتِ بی منتی کرد که باعث شد از زیر آفتاب سوزان رهایی یابد و آرزوهایشان رنگ و بوی واقعی به خود گیرد.

شهرام اسکندری، معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار عصرهامون گفت: از ابتدای سال تاکنون 72 مدرسه در اقصی نقاط دور افتاده و صعب العبور سیستان و بلوچستان افتتاح شده است و یک مدرسه دیگر نیز در روزهای آینده به بهره برداری و تحویل دانش آموزان می شود.

وی بیان کرد: این مدارس در روستاهای صعب العبور و دارای شرایط خاص امنیتی احداث شده که امکان حضور پیمانکار یا دستگاه اجرایی متولی به مثل سازمان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش وجود نداشته و یا دسترسی آن ها به این نقاط سخت بوده است.

معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق ادامه داد: در ساخت بخشی از این مدارس از ظرفیت خیرین استفاده شده است به گونه ای که 9 مدرسه(هفت مدرسه با همکاری مجمع خیرین سراوان و خیرین کشوری و دو مدرسه نیز با مشارکت خیری از تهران) با کمک خیرین احداث شد و به زودی طی چند روز آینده یک مدرسه دیگر نیز در راستای کاهش آلام دانش آموزان با هدف سواد آموزی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود یکی از اولویت های مهم فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور را آموزش افراد در مناطق صعب العبور و دور افتاده دانست و گفت: آموزش و یادگیری یکی از پایه های اصلی امنیت است که در تداوم آن می توان به پیشرفت و آبادی دست یافت.

اسکندری ادامه داد: در اجرای این طرح ها 8 گردان مهندسی و 4 تیم مهندسی مشارکت داشتند.

معاون مهندسی، اقتصادی قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق در پایان خاطر نشان کرد: 30هزار بسته لوازم التحریر ایرانی در سراسر استان و میان دانش آموزان توزیع شده است که شامل کیف، دفتر، خودکار، مدادرنگی و دیگر لوازم مورد نیاز می باشد؛ با انجام این کار همچنین برای زنان سرپرست خانوار در استان نیز اشتغالزایی ایجاد شده است.

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۶۵۳۴


ارسال