سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
معاون علمی،پژوهشی و فناوری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
پژوهش مهمترین مسیر درتحقق بیانیه گام دوم انقلاب است
 
مرتضی شهریاری گفت:پژوهش موثرترین مسیر در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است که باید جوانان دراین مسیر باروحیه جهادی و مسئولیت پذیری وارد عرصه شوند.
مرتضی شهریاری، معاون علمی و پژوهشی و فناوری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه پژوهش، جایگاه مهمی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب دارد، افزود: در زمینه پژوهش رهبر انقلاب صراحتا در گام دوم انقلاب مطالبی ارائه کردند که براساس آن روی دیگر دانایی توانایی است.

وی با تاکید براین مطلب که دانش آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است، ادامه داد: بر اساس فرمایش های مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب جوانان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی هستند و باید به آنان بها داد براین اساس وظیفه قشرجوان این است مسئولیت پذیر بوده و باروحیه جهادی وارد میدان عمل شوند زیرا دشمن از جهاد علمی ما به شدت بیمناک است.

شهریاری با بیان این نکته که نیروی انسانی مستعد و کارآمد یکی از پتانسیل های تقویت روحیه امید در جامعه و نگاه خوشبینانه به آینده جوانان است، گفت: در ابتدای انقلاب جوانان ما با روحیه و باور اینکه "مامی توانیم" وارد میدان و عرصه های مختلف شده و حاصل زحمت آنان پیشرفت و اقتدار امروز شد هم اکنون نیز که دشمن با همه قدرت و کید خود با ما مقابله می کند گویای آن است که ورود جوانان به عرصه علمی با انگیزه خدایی و روحیه جهادی بود که در برابر این تحریم ها و ظلم هایی که به ملت و کشور وارد شده تحت تاثیر قرار نگرفته و نخواهند گرفت.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه طی هفته بسیج از پژوهشگران منتخب استانی تجلیل به عمل آمد، افزود: در طول چهل سال که از عمرپربرکت انقلاب اسلامی می گذرد بیش از هزار پژوهشگر سیستان وبلوچستان فعالیت می کنند که در هفته پژوهش امسال نیز سه اثر برگزیده به جشنواره کشوری در زمینه های مکانیک و زیست فناوری راه یافت.

وی بیان کرد: امسال سه سرفصل برنامه درنظر گرفته ایم که گفتمان سازی و تبلیغات یکی از آنها به شمار می رود در این زمینه اقدام به پخش پوستر و تراکت شده، همچنین در سازمان ها و ارگان ها به ویژه سپاه و بسیج سخنران با محوریت علم و گام دوم انقلاب حضور یافته و اقدام به روشنگری در این خصوص می کنند.

وی ایجاد تفاهم و تعاملات با رده های هم تراز استانی همچون پارک علم و فناوری را از دیگر اقدامات مهم دانست و افزود: در راستای گرامیداشت هفته پژوهش مسئولین دانش و پژوهش نیروهای مسلح روز چهارشنبه 27 آذرماه در نشست هم اندیشی رده های علمی نیروهای مسلح که در زاهدان با محوریت ایجاد قرارگاه مدیریت جهادی برگزار می شود شرکت خواهند کرد تا در راستای علم و پژوهش به نتیجه مطلوب دست یابیم.

معاون علمی و پژوهشی و فناوری سپاه سلمان استان چارت و سازماندهی نخبگان بسیجی را یکی دیگر از سرفصل برنامه ها عنوان کرد و گفت:تلاش برآن است تا با جذب و ساماندهی این افراد بتوانیم مشکلات موجود را حل کنیم که در این راستا نیز پنجشنبه 28 آذرماه جاری خانه نخبگان بسیج در زاهدان راه اندازی خواهد شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۴۳۳


ارسال