پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۶
مدیر عملیات جهادی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
تداوم نبرد دانشجویان بسیجی در خط مقدم مبارزه با کرونا/ از گندزدایی تا تولید ماسک، دستکش و موادضدعفونی
 
ساسان سالاری با بیان اینکه نبرد دانشجویان بسیجی در خط مقدم مبارزه با کرونا همچنان در سیستان وبلوچستان ادامه دارد، گفت: تاکنون علاوه بر تهیه و توزیع 25 هزار دستکش لاتکس، روزانه حدود 2 هزار ماسک نیز در بین مجموعه های مستعد شیوع کرونا توزیع می شود.
ساسان سالاری، مدیر عملیات جهادی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون به تشریح اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از ویروس کرونا پرداخت و افزود: از همان ابتدای  شیوع کرونا کووید 19 گروه های جهادی بسیج دانشجویی در نقاط مختلف استان پای کار آمده و اقدامات لازم را در جهت پیشگیری از این ویروس منحوس انجام دادند.
 
وی بیان کرد: در منطقه سیستان گروه های جهادی اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابان ها کرده، در مرکز استان نیز توسط گروه‌های جهادی دانشجویی خیابان های شهر زاهدان ضدعفونی و گندزدایی شده به طوری که برخی از خیابان‌های پرتردد سه الی چهار بار ضدعفونی شده اند، همچنین در شهرستان های چابهار، ایرانشهر، سراوان و نیکشهر علاوه بر گندزدایی اقدام به اجرای کارهای فرهنگی و توزیع دستکش لاتکس نیز شده است.
 
مدیر عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان در ادامه به فعال سازی سه کارگاه تولیدی در استان اشاره کرد و گفت: یک کارگاه تولید ماسک در دانشگاه سیستان و بلوچستان با همکاری معاونت اجتماعی دانشگاه، دیگری در دانشکده مهندسی حیدری خباز واحد خواهران با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام راحل و کارگاه سوم نیز که در حال آماده سازی می باشد در حسینیه شهید خسروپرست و مسجد سهله زاهدان می باشد، همچنین حدود ۶۰ شبکه خانگی متشکل از خیاطان نیز اقدام به تولید ماسک کرده که در مجموع روزانه حدود 2 هزار تولید و توزیع می شود.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این ماسک ها پس از تولید در دانشگاه علوم پزشکی استریل شده و پس از بسته بندی در بین مجموعه هایی که درخواست داده و مستعد شیوع ویروس هستند توزیع می شود.
 
این مقام مسئول در ادامه تهیه و توزیع 25 هزار دستکش لاتکس را یکی دیگر از اقدامات بسیج دانشجویی دانست و افزود: در بحث تولید محلول ضدعفونی کننده نیز یک کار تخصصی با همکاری محصلان رشته شیمی و اساتید بر روی سه محلول الکل، پراستیک اسید و آب اکسیژنه صورت گرفته که اکنون تولید و روزانه بین ۸۰۰ تا هزار مورد نیز توضیح می شود.
 
ساسانی توزیع ۱۰ هزار تراکت آموزشی مقابله با کرونا و همچنین حضور میدانی گروه های جهادی بسیج دانشجویی برای آموزش های لازم بهداشتی را دیگر اقدام موثر دانست و ادامه داد: در فضای مجازی نیز قبل از سال جدید چند هشتک برای حمایت از کاسبان ، اهدای خون، سلامتی سین هشتم اجرایی شد که بازخورد بسیار خوبی داشت؛ در مجموع حدود 15 گروه جهادی بسیج دانشجویی در این ایام فعالیت می کنند.
 
مدیر عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان خاطر نشان کرد: در سخنرانی اخیری که رهبر معظم انقلاب داشتند از "رزمایش همدلی" نام بردند در این زمینه لازم است که بدانید قبل از سال و شیوع وروس کرونا، گروه های جهادی بسیج دانشجویی اقدامات میدانی و جهادی خود را تحت عنوان "رزمایش همدلی" پیش می بردند.
 
همچنین عليرضا نوفرستی، مدير كانون بسيج مهندسان كشاورزی و منابع طبيعی سيستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما از فعالیت چهار گروه جهادی 11 نفره با بسیج سازندگی سپاه سلمان استان با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا خبر داد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۷۱۶


ارسال