چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
سرپرست توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خبر داد؛
برگزاری رزمایش بخشش ایرانیان به مناسبت ماه رمضان در سیستان و بلوچستان
 
علی موسوی گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری رزمایش بخشش ایرانیان همزمان با دیگر نقاط کشور به منظور کمک به نیازمندان در سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است و به مناسبت ماه رمضان اجرا می شود.
علی موسوی، سرپرست توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان برنامه هایی جهت بهره برداری و استفاده بهینه از فضای معنوی حاکم در این ماه و مناسبت های مختلف آن به منظور رفع مشکلات معیشتی، درمانی، مسکن و اشتغال نیازمندان برگزار می شود.

وی ادامه داد: هر سال برنامه های زیاد و متنوعی در ماه رمضان برگزار می شد، اما امسال با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا امکان برپایی سفره یا حضور چهره به چهره نیست، به همین دلیل برنامه های قابل اجرایی برای ماه رمضان در نظر گرفته ایم که البته در صورت اعلام عادی شدن شرایط از سوی ستاد مقابله با ویروس کرونا و مجوز این ستاد، دیگر برنامه ها نیز برگزار خواهد شد.

سرپرست توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد افزود: رزمایش بخشش ایرانیان به عنوان یکی از برنامه های ماه مهمانی خدا همچون دیگر نقاط کشور، در سیستان و بلوچستان نیز راه اندازی شد تا بتوان از ظرفیت تمام سازمان ها، نهادها و خیران به منظور کمک و مساعدت به نیازمندان استفاده کرد.

موسوی با بیان این که شناسایی و جذب حامیان برای ایتام و فرزندان محسنین از دیگر برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است گفت: بالاترین آمار ایتام و فرزندان ایتام و محسنین زیر 18 سال در استان به سیستان و بلوچستان اختصاص دارد که 23 هزار نفر از آن ها حمایت می کنند.
 
وی با اشاره به این که بیشتر حامیان فرزندان ایتام و محسنین سیستان و بلوچستان از خارج کشور هستند، اضافه کرد: برنامه جذب حامی در استان با بهره برداری از ظرفیت مشترکین صدقات، حامیان و خیران و صنوف  در طول ماه رمضان ادامه دارد و سایت اکرام نیز جهت ثبت نام حامیان معرفی شده است.

سرپرست توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین برنامه ها جمع آوری کمک ها به صورت روش های نوین شامل ussd، سایت امداد و اپلیکیشن های موبایلی است چراکه در این ایام امکان جابه جایی پول نقد و اهدای کالا برای مردم وجود ندارد.

موسوی افزود: ارسال پیام های هدفمند برای خیران و نیکوکاران و تبیین نیازمندی های محرومین و راه اندازی کمپین تبلیغاتی طرح ایتام در شبکه های مجازی از دیگر برنامه های ماه رمضان در استان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۴۵


ارسال