پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت(ع) انجام شد؛
آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در سیستان وبلوچستان/از توزیع 352هزار سبد معیشتی تا هدیه رهبر انقلاب به 700نوعروس شیعه و سنی
 
علی اکبر جعفری با اشاره به آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه گفت: همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) 700 سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج‌های شیعه و سنی استان توزیع می شود.
علی اکبر جعفری، مسئول قرارگاه محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: مرحله اول رزمایش کمک مومنانه بنا به توصیه مقام معظم رهبری از قبل از ماه مبارک رمضان به همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی زمینی، قرارگاه قدس و سازمان بسیج سازندگی و سپاه سلمان در دستور کار ویژه قرار گرفت.

وی بیان کرد: بالغ بر هزار و ۸۴۱ پایگاه مقاومت در ۱۹ شهرستان و ۱۵۸ حوزه مقاومت در این مرحله اقدام به شناسایی نیازمندان و قشر آسیب دیده از ویروس کرونا کردند که در این بین بیش از ۱۰۳ هزار نفر شناسایی شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: هدف‌گذاری توزیع بسته های معیشتی در این مرحله حدود ۳۵۲ هزار سبد کالایی است که بخشی از آن در آغاز رزمایش دوم کمک مومنانه به سه گروه جامعه هدف؛ شامل افرادی که تحت پوشش هیچ دستگاه حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و ... نباشند، افرادی که مشاغل و محل ارتزاق خود را به علت این بیماری از دست داده و مشاغل خرد، کوچک و زودبازده ای که از بین رفته، تقدیم خواهد شد.

وی مسجد محوری را یکی از ویژگی های این طرح دانست و گفت: این رزمایش از پایگاه های مساجد با شناسایی افراد نیازمند شروع شد و اقلام نیز با حفظ کرامت و شأن مردم توزیع می شود.

مسئول قرارگاه محرومیت زدایی و مردم یاری قرارگاه قدس جنوب شرق کشور در بخش دیگر سخنان خود به توزیع ۷۰۰ سری جهیزیه هدیه مقام معظم رهبری به زوج‌های شیعه و سنی استان اشاره کرد و افزود:  امروز همزمان با ولادت با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) این هدایا در بین زوج ها توزیع می شود.

 وی خاطر نشان کرد: در حاشیه نمایشگاهی که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شده از ابتدای ماه مبارک رمضان 200 هزار غذای گرم توسط گروه های جهادی و قرارگاه قدس و سپاه سلمان طبخ شده است؛ همچنین در 78 کارگاه تولیدی بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماسک تولید و توزیع شده که اینها بخشی از اقدامات انجام شده توسط گروه های جهادی در راستای پیشگیری از ویروس کرونا می باشد.

جعفری با تاکید بر این مطلب که تمامی ارزاق و کالاهای تهیه شده با توجه به تاکید مقام معظم رهبری از تولیدات داخلی است، ادامه داد: از ابتدای ماه مبارک رمضان ۱۸۱ گروه جهادی در پیشگیری از ویروس کرونا و کمک مومنانه مشارکت داشته و به صورت شبانه روز فعالیت می کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۷۰۱


ارسال