چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
کارشناس مسائل سیاسی:
قیام 15 خرداد؛ آغاز مکتب بیداری اسلامی بود/ امام خمینی (ره)؛ هدیه و برکتی برای مردم ایران
 
یعقوب کریمی گفت: قیام 15 خرداد آغازمکتب بیداری اسلامی و تجلی اراده ملتی بود که سال های علیه استکبار تلاش کردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، یعقوب کریمی؛ کارشناس امور سیاسی با اشاره به این که در قیام 15 خرداد نام ابرمردی می درخشد که بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: قیام 15خرداد جنبشی ماندگار بود که در راه مبارزه در برابر ظلم و ستم ایجاد شد، این جنبش به ما آموخت که با یک رهبر و پیشوای قوی و با اتکا به خداوند می توان بر علیه دیکاتوری پهلوی گام های بزرگ و مهمی برداشت.

وی افزود: 15 خرداد تجلی اراده ملتی بود که ده ها سال در پی رفع استبداد داخلی و سلطه خارجی تلاش و فداکاری می کرند و قربانی هم دادند.

این کارشناس سیاسی از 15 خرداد به عنوان نقطه عطف انقلاب اسلامی یاد کرد و ادامه داد: سخنرانی شگفت انگیز و غرورآفرین امام خمینی (ره) در عصر عاشورا سال 42 در مدرسه فیضیه با حضور صدها نفر؛ آغاز خروش ملت علیه رژیم پهلوی بود، مرجعی عالی قدر که در سرنوشت سیاسی و مذهبی ملت بسیار تاثیرگذار بود.

15 خرداد؛ مبارزه علیه استبداد داخلی و خارجی

کریمی گفت: قیام 15 خرداد علی رغم مبارزه علیه استبداد داخلی، بیداد علیه استبداد خارجی و مبارزه با صهیونیسم و امپریالیسم آمریکا است.

به گفته وی؛ انقلاب اسلامی از قیام 15 خرداد و سخنرانی امام خمینی (ره) شکل گرفت و در طول این مدت تا پیروی انقلاب در سال 57، یک مهلت چند ساله به رژیم پهلوی داد ولی در حال شکل گیری یک انقلاب مردمی بود.

کریمی تصریح کرد: اگر امیدی برای اصلاح کشور بود به واسطه کار خباثت بار و کشتارهایی که در آن ایام دولت دیکتاتور پهلوی نسبت به مردم انجام داد، از بین رفت و مردم هم فهمیدند به این شخصیت و نظام پهلوی دیگر امید و هیچ اعتمادی نیست و با قدرت در پشت سر امام (ره) قرار گرفتند.

امام خمینی (ره)؛ هدیه و برکت برای مردم ایران 

وی ادامه داد: استبداد محمدرضا شاه پهلوی از سال 42 تا 57 و انقلاب اسلامی مبتنی بر سرکوب و خشونت بود و با تلفات زیادی روبه رو شدیم ولی از طرفی هم از محبوبیت وی کاسته می شد و هدیه خداوند به ملت ایران از سال 42 تا پایان جنگ تحمیلی و رحلت امام (ره) از برکت حضور ایشان بود.

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: این هدیه امید را در دل مردم زنده نگه داشت و شاه را به چالش کشاند و حتی تفکر نیروهای مذهبی را هم عوض کرد که در برابر صهیونیست و آمریکا سر خم نکنند و راه درست را به آنان نشان داد.

وی گفت: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه و عراق و فرانسه که به قول شاه مهد دموکراسی بود و جایی که قدرت لیبرال ها و غربی بیشتر است، با این هدف انجام شد که امام (ره) از جریانات انقلاب و مردم کشورش دور و نام ایشان حذف شود، ولی همه چیز برعکس رقم خورد و نوفل لوشاتو به یک مکان احیای تفکر ناب محمدی از سوی امام (ره) تبدیل شد.

کریمی با بیان این که 15 خرداد نماد جهاد یک ملت مومن برای حفظ و پیروزی انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: در ماجرای 15 خرداد حرف اول را مرجعیت امام خمینی (ره) و ملت مومن و انقلابی می زدند که این مردم امروز در سایه سار مقام معظم رهبری قدر این انقلاب و حکومت را می دانند.

وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا این حرکت امام (ره) و شجره طیبه ایشان، امروز در اقصی نقاط جهان به خوبی و نیکی یاد می شود، هر کجا هم این انقلاب پا گذاشت رشد کرد و به ترقی و قدرت رسید و هر جایی نیز که دشمن انقلاب اسلامی پا گذاشت آنجا ویران شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۷۷


ارسال