سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۵
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان مطرح کردند؛
قیام 15 خرداد؛ سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی/ راه امام خمینی (ره) در مسیر مبارزه با استکبار ادامه دارد
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) گفتد: قیام 15 خرداد در واقع مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی و حلقه اساسی شکل گیری این انقلاب بود.
به گزارش عصرهامون؛ نذیر احمد سلامی؛ نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری نیز بیان کرد: قیام ۱۵ خرداد حلقه اساسی زنجیره انقلاب اسلامی است که در راستای آن انجام گرفت در واقع این قیام پایه و اساسی بود که حضرت امام خمینی(ره)  و یارانش توانستند اهداف انقلابی خود را به جلو ببرند.
 
وی افزود: در واقع قیام ۱۵ خرداد سکوی پرشی بود که امام راحل (ره) توانست آن را بنای انقلاب قرار دهد و رو به جلو گام بردارد که این امر سبب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: افکار و اندیشه فراجناحی حضرت امام خمینی (ره) و روشنفکران، ایمان مردم و همکاری و پیروی آنان از دستورات امام راحل (ره) و هدف لایحه های مختلف جامعه سه عامل موثر و مهم در پیروزی و شکل گرفتن انقلاب اسلامی ایران بود.

وی عنوان کرد:  وقتی شخصیت های بزرگ از دنیا می روند، هیچ وقت یاد و خاطره آنان فراموش نمی شود و افکار و اندیشه شان همچنان باقی می ماند‌.

این مقام مسئول اضافه کرد: همچنان افکار، اندیشه و راه و منش امام خمینی (ره) ماندگار است و مردم می توانند از این شخصیت بسیار والا الگو بگیرند و مسیرش را ادامه دهند که با انجام این عمل انقلاب را به اهدافش می رسانند.

وی اذعان کرد: بهترین اقدام این است  که می توان در این روز افکار، راه و منش انقلابی و اسلامی امام راحل را برای نسل آینده بازگو کرد، دستاوردهای ایشان توسط ملت ایران هیچ زمان به فراموشی سپرده نمی شود.
 
نماد حماسه مردم کشورمان مقابل رژیم پهلوی

 
مولوی بلال مقدسیان، امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان نیز با اشاره به فرارسیدن پنجاه و هفتمین سالگرد قیام تاریخی ۱۵ خرداد، بیان کرد: حرکت سریع انقلاب اسلامی به سمت پیروزی در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ آغاز شد.
 
وی عنوان کرد: مردم انقلابی کشورمان در این روز که از ظلم و ستم رژیم شاه به ستوه آمده بودند، دست به قیام زدند که تعداد بسیار زیادی از آنان در این راه به شهادت رسیدند.
 
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان افزود: قیام مردم کشورمان در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲، مهمترین و از نخستین حرکت های اعتراض آمیز‌ علیه رژیم دیکتاتوری و شاهنشاهی بوده است.
 
وی گفت: امام خمینی (ره) در تبیین این واقعه فرموده اند: "ملت ما این روز را عزیز می شمارد و من روز 15 خرداد را برای همیشه عزای عمومی اعلام می کنم» لذا باید این روز تاریخی گرامی داشته شود.
 
مولوی مقدسیان اضافه کرد: به طور قطع روز ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نماد مقاومت و حماسه مردم کشورمان در مقابل ظلم و ستم رژیم دیکتاتوری و استکباری پهلوی بوده که برای همیشه در اذهان ملت ایران به یادگار مانده است.
 
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: این قیام حماسی به دلیل انگیزه‌های الهی که داشت، به عنوان مبداء انقلاب اسلامی و منشاء تحولات وسیع داخلی و بین‌المللی تعیین شده است.
 
مقدمه ای برای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران
 

مولوی عبدالخالق حسین زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان نیز گفت: قیام 15 خرداد نقش موثری در تقویت روحیه مردم برای شکل گیری انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره) و سرنگونی رژیم شاهنشاهی داشته است.
 
وی بیان کرد: قیام 15 خرداد مقدمه ای برای تشکیل انقلاب اسلامی به دست بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و همچنین یک تلنگر برای ملت ایران بود که با پیروی از امام راحل (ره) از زیر جور و ستم رژیم شاهنشاهی خارج شوند.
 
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان مهرستان افزود: تظاهرات 15 خرداد و مقاومت زنان و مردان ایران اسلامی مقابل رژیم پهلوی سبب شد که پس از 15 سال، انقلاب ایران اسلامی به پیروزی و موفقیت برسد.
 
وی خاطرنشان کرد: در این برهه از زمان باید مقاومت و پایداری ملت ایران را که چگونه مقابل ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی با پیروی از امام خمینی (ره) و امید به خداوند متعال انقلاب را به پیروزی رساند برای نسل جدید به ویژه نوجوانان و جوانان بازگو کرد.
 
مولوی حسین زهی تصریح کرد: پس از اینکه شاه مقاومت و همبستگی ایران اسلامی را برای سرنگونی رژیم خود و تشکیل حکومت اسلامی دید، متوجه شد که دیگر محبوبیتی در ایران ندارد لذا نقشه فرار خود را کشید و از ایران گریخت.
 
وی گفت: می توان بیان کرد که قیام 15 خرداد نقش موثری در تقویت روحیه مردم برای شکل گیری انقلاب اسلامی به دست امام خمینی (ره) و سرنگونی رژیم شاهنشاهی داشته است.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان قیام 15 خرداد را نقطه عطفی برای مقاومت مردم و شکل گیری انقلاب اسلامی ایران دانست.
 
سرآغاز حرکتی بزرگ برای سقوط تدریجی رژیم پهلوی
 
مولوی خلیل رسولی زاده، امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر  هم گفت: در دنیای امروز ابر قدرت ایران است و راه و مسیر انقلاب اسلامی همچنان با حضور رهبری حکیمانه امام خامنه ای ادامه دارد.
 
رسولی زاده بیان کرد: قیام ۱۵ خرداد از جمله قیام هایی بود  که به موقع و به جا انجام شد، در برپایی این قیام، شخصیت والایی چون امام خمینی (ره) حضور داشتند و انقلاب از آن جا شروع شد و در آن زمان طاغوتیان نمی‌توانستند ایشان را تحمل کنند.
 
وی افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مبارزه با طاغوت از جمله اقداماتی بود که امام خمینی (ره) در دستور کار خود قرار داده بود.
 
امام جمعه موقت اهل سنت ایرانشهر عنوان کرد: ادامه دادن راه اسلام بسیار حائز اهمیت است و امروزه علما می توانند نقش بسیار موثری در طی کردن این مسیر داشته باشند.
 
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) با کمترین تجهیزات و به موقع توانست مقابل دشمنان ایران بایستد و با آنان مقابله کند، این اقدامات امام راحل (ره) به ثمر نشست و پیام انقلاب اسلامی به تمام دنیا صادر شد که صدور این انقلاب با فکر و اندیشه ایشان و پیروانش چون امام خامنه ای میسر شد.
 
رسولی زاده با اشاره به این که افکار و اندیشه امام راحل و خون شهدا بستر ایجاد انقلاب اسلامی بود؛ تصریح کرد: در روزهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ابرقدرت آمریکا بود، اما امروزه این کشور به اندازه ای ذلیل است که سیاهپوستان در کاخ پرچم آنان را به آتش می کشند‌.
 
آغازگربیداری اسلامی
 
مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک نیز گفت: یکی از مهمترین پیامد های قیام 15 خرداد ماه این بود که توانست آغازگر بیداری ملت و پایان دادن به نظام ستم شاهی باشد.
 
وی افزود: دستگیری عالم بزرگ و گرانقدر اسلام یعنی امام راحل (ره) باعث شد تا خشم مردم ایران در شهرهای مختلف شعله افکند و بزرگترین قیام بر علیه شاه شکل گیرد.
 
امام جمعه اهل سنت شهر کهک زهک خاطرنشان کرد: کشتار بی رحمانه مردم توسط نظام پهلوی باعث شد تا چهره واقعی آنها برای مردم ایران نمایان شود و جبهه جدیدی برای مقابله با ستم پدیدار شود.
 
مولوی درواخ با بیان این که در دوران طاغوت ملت ایران مظلوم واقع شده بودند، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران خود مدافع حقوق مظلومان جهان است و هرجا دستی از سوی آنها دراز شود وظیفه ذاتی مسلمانان این است که به کمک آنها بشتابند.
 
امام جمعه اهل سنت شهر کهک بیان کرد: بر این باور هستیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به رهبری فردی عالم و قوی اداره می شود که این افتخاری برای انقلاب و دنیای اسلام است.

نقطه عطف انقلاب اسلامی

مولوی عبدالغنی دهانی، مدیر امور روحانیون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت نیز گفت: روشنگری و تدبیر و درایت امام راحل در رهبر معظم انقلاب مشهود بوده، ایشان تاکنون تمام توطئه های دشمنان را در نطفه خفه کرده است.

وی با بیان این که قیام 15 خرداد، نقطه عطف پیروزی انقلاب اسلامی بود، اضافه کرد: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را به تمام جهان صادر کرد به طوری که در چند دهه اخیر شاهد افزایش مبارزه با ظلم و دفاع از مظلومان در کشورهای اسلامی و عربی هستیم تاجایی که در شعارهای جوانان عرب می شنویم که می گویند ما فرزندان خمینی هستیم.

این مقام مسئول افزود: بیداری اسلامی در کشورهای عربی از انقلاب اسلامی ایران نشات گرفته است و همان گونه که رهبر معظم انقلاب نیز بیان کردند شاهد افول ابرقدرت ها و استکبار جهانی هستیم.

وی با بیان این که علم آموزی از تاکیدات امام خمینی(ره) به جوانان است، خاطرنشان کرد: اگر نسل جوانان با ویژگی های علمی امام خمینی(ره) بیشتر آشنا شوند تلاش بیشتری برای فتح قله های رفیع علم و دانش خواهند کرد و جوانان باید اخلاق سیاسی، زندگی فردی و برخورد با خانواده مسائل مختلف تربیتی را از سیره زندگی امام راحل بیاموزند.

مولوی دهانی تاکید کرد: اگر اندیشه و رفتارسیاسی امام خمینی (ره) در بین نسل جدید تبیین شود و نسل جوان با استکبار ستیزی ایشان بیشتر آشنا شوند به ماهیت استکباری دولت آمریکاو دشمنی عمیق آن با ملت ایران پی می برند و هرگز تن به سازش و دوستی با چنین دولت جنایتکاری نخواهند داد.

وی اذعان کرد: امام خامنه ای فرزند شایسته حضرت امام خمینی(ره) و جانشین برحق ایشان به خوبی  توانسته است این انقلاب را سکانداری کند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۰۷۸


ارسال