شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۷
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مکران:
جهش تولید با پرورش هفت هزار تن ماهی در دریای عمان/ با افتتاح پروژه های شیلاتی جنوب شرق کشور 19 هزارنفر شاغل می شوند
 
حسین صفایی گفت: در بخش پرورش ماهی در قفس (در دریا) تا آخر امسال حدود هزار تن ماهی پرورش می یابد و با تکمیل پروژه، تولید هفت هزار تن ماهی در قفس پیش بینی شده است.
حسین صفایی، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مکران در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در این مجتمع برای اجرای پروژه پرورش میگو حدود ۱۲ کیلومتر مربع اختصاص و تقریباً هفت میلیون متر مربع خاکبرداری و خاکریزی انجام شد و در برنامه ریزی های صورت گرفته تمامی مراحل تکثیر، پرورش، عمل آوری و صادرات میگو پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: همچنین در بخش پرورش ماهی در قفس (در دریا) تا آخر امسال حدود هزار تن ماهی پرورش می یابد و با تکمیل پروژه، تولید هفت هزار تن ماهی در قفس پیش بینی شده است.

صفایی افزود: با تکمیل و بهره برداری از این مجتمع در منطقه برای حدود چهار هزار نفر به صورت مستقیم و 15 هزار نفر به صورت غیر مستقیم  اشتغال ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مکران ادامه داد: پروژه های شیلاتی مجتمع کشت و صنعت مکران در منطقه گوردیم، علاوه بر فعالیت در بخش شیلات در کشاورزی هم فعال است.

وی ادامه داد: این مجتمع یکی از بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری در جنوب شرقی کشور بوده که در منطقه گوردیم در حال اجرا است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی شده تا پایان امسال فاز اول آن به بهره برداری برسد.

به گفته این تولیدکننده، امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا فعالیت مجتمع با مشکلاتی مواجه شد، اما امید است طبق برنامه ریزی های صورت گرفته کار را به موقع تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۱۰۱


ارسال