سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
علیرضا پرنده مطلق مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین پروژه خط انتقال برق در سیستان و بلوچستان بعد از 14 سال از آغاز به کار آن تکمیل و به زودی برقدار می شود.
علیرضا پرنده مطلق مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: تیر ماه سال1386عملیات اجرایی پروژه عظیم خط 400 کیلوولت زاهدان-بم به طول 270 کیلومتر آغاز شد.

وی اظهار کرد: این پروژه‌ پس از فراز و نشیب‌های مختلف طی 13 سال تا مهرماه 98 تنها با  65 درصد پیشرفت فیزیکی مواجه شد.
 
به گفته این مقام مسئول، پروژه خط 400 کیلوولت زاهدان-بم با ارزش روز 6 هزار و هفتصد میلیارد ریال طی 11 ماه اخیر از 65 درصد پیشرفت به میزان 100 درصد رسید و ساخت و ساز آن پس از 14 سال تکمیل شد.
 
مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: تکمیل رینگ 400 کیلوولت شرق کشور، بهبود پایداری و قابلیت اطمینان شبکه برق استان، تامین نیازمندی صنایع جدید در استان در سال جهش تولید، افزایش تبادل توان در شرق کشور  از مهم ترین ویژگی های این پروژه است.
 
پرنده مطلق تصریح کرد: از  سال 98 اولویت برنامه‌های راهبردی بر اتمام پروژه‌های ناتمام گذشته تعریف و به دنبال اصلاح ساز و کار جهت ادامه ساخت و ساز این پروژه برای اولین بار در صنعت برق کشور از روش فاینانس فروشنده استفاده شد.
 
وی ادامه داد: اصلاح ساز و کار این پروژه در دو بخش تامین سیم هادی اسکواپ که به میزان سه هزار و پانصد تن از طریق فاینانس فروشنده و به مبلغ هزار و پانصد میلیارد ریال بود که سبب صرفه‌جویی ریالی قابل ملاحظه‌ای نسبت به قیمت حال حاضر شد.
 
مدیرعامل برق منطقه ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از جمله دیگر مزایای این روش، تسهیل پروژه به دلیل عدم نیاز به اجرای مناقصات متعدد و حصول اطمینان از تحقق برنامه زمان‌بندی به دلیل اعمال خسارت تاخیر به پیمانکار است.
 
پرنده مطلق گفت: علاوه بر این استفاده از پتانسیل معتمدان محلی مناطق با برگزاری جلسات متعدد برای حل و فصل معارضین محلی خط (حدود 20 معارض) طی دو ماه به موازات پروژه انجام شد، تا خللی در تکمیل خط صورت نگیرد.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۸۹۱


ارسال