يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:
تنها ۲۷درصد از یک‌ میلیارد یورو به بخش درمانی اختصاص یافته است/ کاهش بودجه رسمی امسال وزارت بهداشت با وجود شیوع کرونا
 
حسینعلی شهریاری گفت: از یک میلیارد یورو که قرار بود از صندوق توسعه ملی جهت مبارزه با کرونا تخصیص یابد تنها ۲۷ درصد تخصیص یافته است.
حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در این رابطه نزدیک به یک ماه پیش نامه‌ای 10بندی به رئیس جمهور نوشتم و علت کوتاهی دستگاه‌های دولتی در کمک به بخش بهداشت و درمان کشور از جمله عدم تخصیص یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی را جویا شدم.

وی با بیان اینکه هنوز رئیس جمهور به نامه مذکور پاسخی نداده است، ادامه داد: از یک میلیارد یورویی که قرار بود از صندوق توسعه ملی جهت مبارزه با کرونا تخصیص یابد تنها ۲۷ درصد تخصیص یافته است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اطلاعی نداریم که این اعتبار به چه دلیل به بخش بهداشت و درمان کشور تخصیص داده نشده است.

شهریاری گفت: در این راستا ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور  خواستیم اعلام کنند چه میزان پول به اسم کرونا به آن ها داده شده تا مشخص شود این اعتبار چگونه تقسیم شده است.

وی ادامه داد: در صحبت هایی که با مسئولان امر از جمله وزیر بهداشت داشتم مشخص شد هنوز همان ۲۷ درصد تخصیص یافته و میزان آن افزایش داده نشده است.

با ورود به موج سوم کرونا، اقدامات دولت در مبارزه با این بیماری کافی نیست

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی از دوستان در وزارت بهداشت و درمان مدعی شدند که امسال به دلیل اینکه 27 درصد از یک میلیارد یورو صندوق توسعه ملی در مقابله با کرونا به بخش بهداشت و درمان تخصیص داده شده، بودجه رسمی که هرسال تصویب می شد امسال با وجود شیوع کرونا کم شده است.

شهریاری ادامه داد: مجلس در مقابل این کارشکنی ها فقط می‌تواند بارها تذکر دهد و درد دل کند، چون از رئیس جمهور قرار بود سوالی پرسیده شود که فعلا منتفی است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات انجام شده از سوی دولت برای مبارزه با کرونا کافی نیست که اگر کافی می بود نباید این میزان مرگ و میر رخ می داد و ما اکنون وارد موج سوم کرونا شدیم و مشکلات تازه ای در حال رخ دادن است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۴۶


ارسال