جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
​داور و مربی بین المللی تکواندو مطرح کرد؛
آمریکا؛ رکوردار بیکاری و بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان/ تنش‌های سیاسی و اقتصادی از بارزترین نشانه‌های افول استکبار است
 
محمد رضا طاهری نسب گفت: آمریکا رکوردار بیکاری در جهان و بزرگترین ناقض حقوق بشر است و تنش های سیاسی و اقتصادی از بارزترین نشانه های افول استکبار جهانی محسوب می شود.
محمد رضا طاهری نسب، داور و مربی بین المللی تکواندو با گرامیداشت یاد و خاطره رهبر کبیر و بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: 13 آبان ماه یادآور مردی استکبار ستیز است که با رهنمودهای خود و دمیدن روحیه حماسه در مردم ثابت کرد که می توان همه قدرت‌های به اصطلاح عظیم اما شیطانی، طاغوتی و چپاول گران را به زباله دان تاریخ سپرد.

آمریکا؛ مظهر ظلم و فساد
 
وی ادامه داد: آمریکایی که خودش مظهر ظلم، فساد و نفاق است، امروزه با قیافه حق به جانب در خیلی از امور کشورها مستقیم یا غیر مستقیم دخالت می کند، کشوری که خودش غرق در منجلاب است دلسوز دنیا شده است.
 
این چهره شاخص ورزشی کشورمان با بیان این که اقتصاد آمریکا چیزی که مردم سایر کشورها فکر می‌کنند نیست، افزود: جالب است بدانید بر اساس آمار مستند و مستدل تا چند ماه قبل آمریکا بزرگترین بدهکار در تاریخ جهان بود، به گونه ای که هیچکس تا حالا این میزان بدهی نداشته و این اندازه در بدهی غرق نبوده است، تا جایی که این بدهی ها به تریلیون ها دلار افزایش یافته بود.
 
وی اضافه کرد: این کشور با مشکلات زیادی مانند بیکاری پنهان، اختلاف طبقاتی، تنش‌های سیاسی و امنیتی و گسست های اجتماعی مواجه است، اقتصاد آمریکا با کندترین شتاب نسبت به چند سال اخیر در حرکت است که همه اینها نشانه هایی از افول در حوزه‌های مختلف در آمریکاست.

رشد بیکاری در آمریکا به اوج رسیده است
 

طاهری گفت: بر خلاف آن چیزی که شاید در اذهان عمومی باشد، رشد بیکاری در آمریکا به اوج خود رسیده و طبق آمار رکورد بیکاری که در سال ۱۹۸۲ به اوج رسیده بود، به تازگی در این کشور شکسته شد.
 
وی اذعان کرد: امروز نظام استعمار با روش های پیچیده دست به تخریب و تحقیر ملت‌های جهان می زند که نمونه این زورگویی و ظلم را می‌توان در فشار و اعمال نفوذ در سازمان های بین المللی جست و جو کرد، بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، جنایت‌های این کشور در جنگ ویتنام، حمایت گسترده از رژیم کودک‌کش صهیونیست در جنگ غزه، راه اندازی جنگ در عراق و افغانستان و حمایت از گرو‌هک های تروریستی از جمله داعش نمونه‌هایی از این نوع رفتار‌های آمریکاست.
 
به گفته وی، آمریکا نه تنها حقوق بشر را در دیگر کشورها نقض می کند، بلکه در داخل ایالات متحده نیز حقوق اساسی مردم خود را به رسمیت نمی شناسد که نقض گسترده حقوق سیاهپوستان توسط پلیس و نظام قضایی آمریکا و زندانیان به ویژه زنان و نوجوانان و شکنجه آنها، نقض حقوق و حریم خصوصی بومیان، وضعیت کودکان کار و مهاجر، فشار بر فعالان مدنی و اجتماعی و نقض آزادی بیان و مطبوعات تنها بخش کوچکی از مصادیق نقض حقوق بشر در جامعه آمریکاست.

آمریکا به دنبال منفعت طلبی و جهان خواری
 
داور و مربی بین المللی تکواندو با تاکید بر این که آمریکا به دنبال منفعت طلبی، جهان خواری و به دست آوردن سلطه بر جهان و عقب نگه داشتن مستضعفان از رشد واقعی آن هاست، ادامه داد: در مقابل این زورگویان و این استکبار که در راس همه آن ها آمریکای جهانخوار است، هر فرد آزاده و به خصوص مسلمان و هر دولت آزاد و باز هم به ویژه دولت اسلامی بر اساس منطق و آموزه‌های دینی موظف به مقابله با ظلم و استکبار جهانی است.
 
وی خاطرنشان کرد: امروز مردم خود آمریکا و سراسر دنیا بیدار شده اند و در مقابل این کشور قد علم کرده اند، نرمش با استکبار معنایی ندارد و بیداری که در جوامع غربی به وجود آمده، نشانه زوال و افول مستکبران جهانی و در راس آن آمریکای جهانخوار است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۲۶


ارسال