دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
پلمب 291 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی/ آغاز طرح "حاج قاسم سلیمانی" در 3 محور
 
مهدی طباطبایی گفت: از ابتدای امسال 291 واحد صنفی به علت عدم رعایت مسائل و نکات بهداشتی و نیز شیوه نامه های مربوط به کرونا پلمب شده است.
مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از ابتدای سال ۵۸ هزار بازدید توسط کارشناسان سلامت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام شد.

وی بیان کرد: از این تعداد ۲۹۱ واحد صنفی به علت عدم رعایت مسائل و نکات بهداشتی و نیز شیوه نامه های مربوط به کرونا پلمب شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در مجموعه دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی‌زاهدان بیش از ۱۰۰ بازرس بهداشت محیط در دو شیفت صبح و عصر بر تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نظارت دارند.

آغاز طرح "حاج قاسم سلیمانی" در 3 محور

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: با توجه به آغاز محدودیت‌های دو هفته‌ای پیشگیری از شیوع کرونا طرحی تحت عنوان طرح "حاج قاسم سلیمانی" در کل کشور و همزمان در استان ما در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز آغاز شده است.

وی اظهار کرد: در این طرح با همکاری هلال احمر، بسیج و داوطلبان سلامت در سه حیطه شروع به فعالیت کردیم که یکی از آنها مربوط به مباحث مراقبتی است که با هماهنگی داوطلبان سلامت به صورت محله محور خانوارها شناسایی و بیماریابی و مراقبت از افراد محل انجام می شود.

به گفته این مقام مسئول، در بخش حمایتی با همکاری نیروهای بسیج افرادی که داوطلبان را شناسایی می‌کند خانواده های بی بضاعت را معرفی می کنند تا نیروهای بسیج کمک های خیرین را به آنها برسانند.

طباطبایی ادامه داد: در بخش بعدی نیز تیم های بهداشت محیطی به همراه هلال احمر و ارگان های دیگر بر اماکن نظارت دارند.

وی اظهار کرد: بیمارانی که در این طرح شناسایی می‌شوند فقط کرونایی هستند و آنهایی که دارای علائم باشند به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع و نمونه گیری از آن ها انجام می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: قرار است تشخیص سریع کرونا هم به زاهدان ارسال شود که با استفاده از آن افرادی که دارای علائم هستند سریع‌تر شناسایی می شوند و به زنجیره قطع بیماری کمک می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۲۳۰۵


ارسال