پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۵
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
انحطاط و نابودی در انتظار داعیه دار دروغین دموکراسی/ تلاش برای مذاکره با آمریکا، اتلاف وقت است
 
محمد سرگزی گفت: اتفاقات و تنش های داخلی اخیر در آمریکا نشان داد کشوری که در عمل به اصول دموکراسی اعتقاد نداشته باشد قطعا انحطاط و نابودی را در پیش رو خواهد داشت.
محمد سرگزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در بررسی نظام جمهوری آمریکا مشخص می شود که فاصله معناداری میان مردم و حاکمیت وجود دارد.

وی ادامه داد: غالبا آنچه که از دیکتاتوری متصور هستیم شاید در این رابطه خود را بیشتر نشان دهد، در آمریکا بیشترین میزان فقیر، فرار از قانون و عدم همراهی مردم با حاکمیت دیده می شود.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سال های اخیر که دولت ترامپ بر سرکار آمد این فاصله بیشتر شد و آنچه مدنظر مردم آمریکا بود اتفاق نیفتاد.

سرگزی تصریح کرد: اقدامات مبتنی بر یک جانبه نگری که از سمت این دولت نه فقط در دنیا بلکه در کشور آمریکا اتفاق افتاد به نوعی یک سری جریان های مردمی را ایجاد می کرد.
 

انحطاط و نابودی درانتظار کشوری که به دموکراسی اعتقاد ندارد

وی عنوان کرد: بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اخیر، ترامپ و هوادارانش به دنبال این هستند که به نوعی فضای دوقطبی را در آن کشور ایجاد کنند تا منازعاتی پدید آید.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: از لحظه اول برگزاری انتخابات با ذکر اینکه افرادی ورود کردند و تقلب رخ داده است و نتیجه انتخابات قابل قبول نیست به این فضای اخیر دامن زده شد.

سرگزی افزود: ترامپ هم در پی آن اعلام کرد کاخ سفید را ترک نمی کنم که یک فضای جدی و پرتنش در آمریکا ایجاد شد که در روزهای اخیر این تنش ها ادامه دار شده است.

وی عنوان کرد: کشوری که در عمل به اصول دموکراسی اعتقاد نداشته باشد قطعا انحطاط و نابودی را در پیش رو دارد و قطعا آمریکایی ها با این خط مشی در پیش گرفته شده به سمت انحطاط خواهند رفت.


عقب ماندگی؛ حاصل وقتی که مصروف مذاکره صرف شد

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بررسی های انحام شده مشخص است که بدهکارترین کشور دنیا آمریکاست و در زمینه مذاکره باید گفت اساس ارتباط آمریکا با کشورهای دیگر مبتنی بر منافع است و هر زمان و مکانی که منافع آن اقتضا پیدا کند وارد می شود.

سرگزی ادامه داد: به دولتی که در همه ادوار نشان داده که روابط خود را بر اساس منافع انجام می دهد و مثال های متعددی مبنی بر بدعهدی دارد قطعا نمی توان اعتماد کرد، زیرا نتیجه این اعتماد نابودی طرفی است که به این چهارچوب و اساس نامناسب اعتماد می کند.

وی اظهار کرد: بنابراین افرادی که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند و گمان می کنند در همراهی با دولت آمریکا می توانند از مشکلات خلاصی داشته باشند اشتباه می اندیشند و اینگونه نخواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در مدت اخیر به جای تلاش برای تقویت حوزه های مختلف علمی، کشاورزی، اقتصادی و علمی، زمان خود را مصروف مذاکره کردیم و از پیشرفت هایی که می توانستیم دست پیدا کنیم عقب ماندیم.

سرگزی گفت: در تمام کشورهای دنیا اصل بر این است که ابتدا کشور باید با اتکا به توانمندی های خود وابستگی به کشورهای دیگر را حذف و به صورت مستقل عمل کند و در گام بعدی بتواند کشورهای دیگر را به خود وابسته کند.

به رغم تذکرهای معظم له در مسیر پیشرفت حرکت نکردیم

وی ادامه داد: اما متاسفانه به رغم تذکرهای مقام معظم رهبری در دوران اخیر در این مسیر حرکت نکردیم و به کشورهای دیگر چشم دوختیم که به ما کمک کنند و ما را نجات دهند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگرچه منافع کشورها به این گونه نیست که از منافع خود برای دیگر کشورها بگذرند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۹۴۳


ارسال