شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲
معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
تور اکوسافاری با 33 گردشگر در کویر لوت در حال برگزاری است
 
مجتبی میرحسینی گفت: تور اکوسافاری با ۱۳ خودرو و ۳۳ گردشگر به منظور بازدید از جاذبه های استان به ویژه کویر لوت وارد سیستان و بلوچستان شد و به مدت پنج شب در بیابان لوت اقامت دارد.
مجتبی میرحسینی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: رویکرد مجموعه اکوسافاری در اجرای سفرها، رعایت کدهای اخلاقی، اکوتوریسم و آشنایی بیشتر با طبیعت و مواریث طبیعی و تاریخی و زیست محیطی است.

وی ادامه داد: سافاری از فعالیت طبیعت گردی با ماشین های دو دیفرانسیل است که گردشگران ماجراجو در فصل های پاییز و زمستان در قالب تورهای ماجراجویی، لذتِ هیجان را در سایت های گردشگری سیستان و بلوچستان تجربه می کنند.
 
این مقام مسئول اظهار کرد: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های متنوعی برای این نوع از گردشگری ماجراجویانه در سایت های مختلف استان است، شهرستان های دلگان، ایرانشهر، هامون و چابهار در کنار ظرفیت بسیار مهم  سایت جهانی لوت از مهم ترین مکان های استان برای اکوسافاری محسوب می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگ، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این سفر مهیج و متفاوت، مناسب تمام علاقه مندان به کویر و جاذبه های آن بوده و ماجراجویانه و ایمن بودن مسیر پیش فرض طراحی  شده در عمق ریگ یلان و دیگر سایت ها لحاظ شده است.

میرحسینی تصریح کرد: بر این اساس یک تور با ۱۳ خودرو و ۳۳ گردشگر به منظور بازدید از جاذبه های استان به ویژه کویر لوت وارد سیستان و بلوچستان شد و به مدت پنج شب در بیابان لوت اقامت دارد.

وی اظهار کرد: برخی زیرساخت ها برای پذیرش این نوع گردشگر در لوت ایجاد شده، همچنین کمپ طبیعت گردی و کویرنوردی در این منطقه در حال ایجاد است.

این مقام مسئول ادامه داد: در کنار دیگر زیرساخت های لازم از جمله اقامتگاه های بوم گردی، مسیر دسترسی و مراکز فروش صنایع دستی در روستاهای اطراف لوت نشان می دهد که آینده ای امیدوار کننده در انتظار گردشگران  سایت جهانی لوت محدوده سیستان و بلوچستان است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۳۹۹


ارسال