سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
وحدت؛ رمز پیروزی انقلاب اسلامی/ مرجعیت امام راحل، تاییدی بر پایان وابستگی به استکبار جهانی
 
اسماعیل حسین زهی گفت: مرجعیت قوی امام خمینی (ره) سبب شد انقلاب اسلامی ایران که برخاسته از میان مردم بود با وحدت و همبستگی ملت ایران به سرانجام برسد.
اسماعیل حسین زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: امام خمینی (ره) مرجع تقلید مورد قبول ملت ایران بود و با رهبری ایشان انقلاب اسلامی که جرقه های آن از سال 42 زده شد به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: چون رژیم ستم شاهی مثل برخی از کشورهای کنونی که برای آمریکا شیرده هستند، بود و به عنوان ژاندارم منطقه محسوب می شد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرفی مردم ما که فهیم و با پیشینه و تمدن تاریخی بودند این وضعیت را تحمل نمی کردند، در دوران پهلوی اول هم مردم اعتراض داشتند اما به دلیل اینکه مرجعیت قوی مانند امام راحل حضور نداشت اعتراضات به سرانجام نرسید.

حسین زهی اظهار کرد: در دوران پهلوی دوم هم این اعتراض ها ادامه داشت و مرجعیت قوی امام خمینی سبب شد انقلاب اسلامی ایران که برخاسته از میان مردم بود به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: رژیم ستم شاهی هم سنخیتی با مردم نداشت و خود را جدا از آن ها می دانست و فاصله زیادی بین مردم و حکومت طاغوت وجود داشت، اما با پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران کاری کردند که این رژیم سرنگون شود و در سرنوشت خود سهیم شدند و آبرو و عزت قبلی خویش را به دست آوردند.

انقلابی مردمی و برخاسته از اعتقادات اسلامی

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیا هر انقلابی که به ثمر می رسد، با چالش های زیادی رو به روست، اما انقلاب اسلامی به دلیل این که برخاسته از اعتقادات اسلامی و مردمی بود همچنان استوار به راه خود ادامه می دهد.

حسین زهی عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از همان روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تا الان که 42 سال می گذرد به دشمنی خود ادامه داده اند، اما انقلاب اسلامی با قدرت راه خود را طی می کند و مردم ایران هم با پیروی از بزرگان دینی که دغدغه شان معیشت مردم وذسرافزاری جمهوری اسلامی ایران است به این راه ادامه می دهند.

وی تصریح کرد: میزان وابستگی رژیم طاغوت به آمریکا آنقدر زیاد بود که طرح کاپیتولاسیون را در ایران اجرا کرد که بر اساس آن اگر نیروی آمریکایی در کشورمان جنایتی مرتکب می شد، در اینجا مورد محاکمه قرار نمی گرفت و باید در دادگاه های کشور خود محاکمه می شد که ظلم بزرگ رژیم ستم شاهی به شمار می رفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: پهلوی علاوه بر اینکه خود سرسپرده آمریکا و کشورهای غربی بود، تلاش می کرد مردم را هم در لوای استکبار قرار دهد که ملت فهیم ایران با مبارزاتی که زیر نظر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران انجام داد سرنوشت خود را به دست گرفت.

حسین زهی عنوان کرد: با رفراندومی که صورت پذیرفت حدود 99 درصد مردم به جمهوری اسلامی آری گفتند و در مناسبات بعدی هم همینگونه بود، با رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که جانشین خلف امام بود ملت در همان راه قدم برمی دارد.

وحدت؛ رمز پیروزی انقلاب اسلامی

وی با اشاره به خاطرات سال 57 در بحبوحه مبارزات علیه رژیم طاغوت افزود: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی در روستا زندگی می کردم و در کلاس چهارم درس می خواندم، روستازاده ای در بلوچستان بودم و ارتباط رسانه ای و رادیویی چندانی هم در محل زندگی ما وجود نداشت، اما بعد از ورود به راهنمایی که در بحبوحه پیروزی انقلاب بود آشنایی کاملی با انقلاب پیدا کردم.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان منطقه زمانی که گفتند شاه رفت و امام به ایران بازگشت خشنودی خاصی داشتند و در دوران پیروزی همه مردم عکس شاه را از کتاب ها پاره کردند و نشان می داد با اسلام عجین شده اند.

حسین زهی گفت: در کلاس های درس هم از اسلام و انقلاب، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صحبت می شد، ملت ما آگاه، فهیم و آشنا به امورات جهان هستند و ابرقدرت های جهان در مقابل ایران تعظیم می کنند.

وی بیان کرد: امام راحل نوید سقوط اتحاد جماهیر شوروری را داد که همین اتفاق افتاد و در دوران کنونی هم به نظر می رسد آمریکا به زودی سقوط کند تا کشورهای منطقه و جهان اسلام از شر این ابرقدرت های ظالم نجات پیدا کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مهم ترین رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران وحدت است، باید قدرشناس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم، زیرا در این سال ها اقدامات زیادی برای تامین زیرساخت ها انجام شد و با وجود شروع جنگ تحمیلی و تحریم ها باز هم تلاش ها برای تامین زیرساخت ادامه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۶۵۵


ارسال