شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
۳ پروژه شاخص جهش تولید تا پایان سال به سرانجام می رسد/ ارائه آموزش های لازم جهت جلوگیری از گردشگری مخرب در سیستان و بلوچستان
 
علیرضا جلالزایی گفت: سه پروژه شاخص جهش تولید در سیستان و بلوچستان تا پایان سال به سرانجام می رسد.
علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سه پروژه شاخص جهش تولید در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع سیستان و بلوچستان تا پایان سال به سرانجام می رسد.

وی ادامه داد: یکی از آن ها ارگ سردار محمدحسین خان نارویی است که به عنوان اولین هتل بوتیک سنتی استان و در روستای قلعه نو شهرستان زهک واقع شده که امسال ۲ میلیارد و هشتصد میلیون تومان اعتبار برای احداث این هتل تخصیص پیدا کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: احداث بازارچه صنایع دستی در روستای تنگه سرحه شهرستان نیکشهر هم یکی دیگر از پروژه های شاخص جهش تولید است که می تواند در تولید و فروش دست ساخته های صنعتگران موثر باشد.

جلالزایی بیان کرد: راه دسترسی به حوضدار، قلعه رستم، قلعه سام و حد فاصل شهرسوخته به طول ۶ کیلومتر طول با نگاه میراث فرهنگی و حفظ حریم و وجهه آثار باستانی در حال کار است که این پروژه هم تا پایان سال به سرانجام می رسد.

ارائه آموزش های لازم جهت جلوگیری از گردشگری مخرب

وی اظهار کرد: آذر ماه امسال یک کاربر اینستاگرام با حضور در سیستان سبب تخریب برخی از آثار باستانی این خطه شد که اگر این فرد در سفر خود به سیستان و بلوچستان با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هماهنگی های لازم را انجام می داد این اتفاقات در منطقه نمی افتاد.

این مقام مسئول تصریح کرد: وی در طول مصاحبه های خود بارها اعلام کرد با این اداره کل هماهنگی نداشته است که بر این اساس با توجه به افزایش سفرها به سیستان و بلوچستان و حضور گردشگران داخلی و خارجی اقداماتی برای جلوگیری از گردشگری مخرب در این خطه انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: آموزش های زیادی به همکاران مان در شهرستان ها ارائه و کلاس های زیادی در این زمینه انجام شده است تا دیگر شاهد وقوع این اتفاقات نباشیم.  

جلالزایی اظهار کرد: علاوه بر آن برای فعالان گردشگری کلاس های آموزشی برنامه ریزی و نگاه های بازدارنده این اداره کل به آن ها ارائه شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۶۳


ارسال