يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
مهار تورم و بازارهای کاذب سبب رغبت سرمایه گذاران به تولید می شود/ لزوم همکاری همه جانبه دولت و مجلس برای تحقق نام سال
 
عبدالناصر درخشان گفت: باید کمیسیون اقتصادی برنامه ای برای مهار کردن تورم و بازارهای کاذب مانند دلار، زمین و مسکن داشته باشد و تا زمانی که این بازارها وجود داشته باشند مردم و تولیدکنندگان رغبتی برای تولید نخواهند داشت.
عبدالناصر درخشان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در همان روزهای ابتدای کار مجلس در سال 1400 کمیسیون صنایع و معادن عزم جدی برای تحقق شعار امسال با عنوان تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها داشته است.

وی ادامه داد: برنامه های خیلی خوبی داریم، اما این برنامه ها به تنهایی میسر نیست، ما می توانیم موانع تولید از جمله اعطای مجوز را تسهیل کنیم، البته کمیسیون صنایع به تنهایی نمی تواند و باید شبکه ای از داده ها و اطلاعات هم داشته باشیم که بر اساس آن ها اقدام کنیم.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مثال در بسیاری از کشورهای همسایه یا دوردست اعطای مجوز برای راه اندازی کسب و کار 24 ساعته است، در حالیکه در کشور ما وقتی یک کارآفرینی که دنبال تولید و فعالیت اقتصادی است شاید یک تا دو سال این موضوع زمان ببرد.

درخشان گفت: کمیسیون صنایع و معادن می تواند این روند را تسریع کند، اما تنها حضور او کفایت نمی کند و باید کمیسیون های دیگر به ویژه کمیسیون اقتصادی هم وارد عمل شود و برنامه ای برای مهار کردن تورم و بازارهای کاذب مانند دلار، زمین و مسکن داشته باشد و تا زمانی که این بازارها وجود داشته باشند مردم و تولیدکنندگان رغبتی برای تولید نخواهند داشت.

وی افزود: بهره بانکی هم باید به همین مقدار کاهش یابد، تا زمانی که ارزش پول ملی کشور پایین باشد و سرمایه گذار سودی نداشته باشد برای تولید اقدام نمی کند، زیرا اگر بداند سرمایه اش در بانک سودآوری بیشتری دارد یا با خرید زمین و ملک سود بیشتری به دست می آورد تا در تولید، به سمت تولید نمی رود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر ما بخواهیم این موانع را حل کنیم باید در قالب کار ترکیبی بین کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون اقتصادی و وزارتخانه های صمت و اقتصاد و دارایی حل شود و همه مجموعه دولت در کنار هم باشند.

درخشان اظهار کرد: اگر این مسئولیت را فقط مربوط به وزارت صمت بدانیم راه به جایی نمی رود و یک بعدی می شود و نیاز به همکاری همه جانبه دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۱۸


ارسال