شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۱
عضو کمیسیون عمران مجلس:
شیوع کرونای انگلیسی به دلیل عدم اطلاع رسانی به موقع بود/ تاثیر مافیای پشت صحنه آرد و مرغ در توزیع صحیح کالا
 
اسماعیل حسین زهی گفت: بیشترین نقش در شیوع گسترده کرونای انگلیسی و قرمز شدن بسیاری از نقاط ایران به دولت برمی گردد و مافیا و قدرتی که پشت صحنه آرد و مرغ است توزیع صحیح را نمی دهد.
اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: بیشترین نقش در شیوع گسترده کرونای انگلیسی و قرمز شدن بسیاری از نقاط ایران به دولت برمی گردد.

وی ادامه داد: قبل از آغاز سال جدید در خصوص شیوع بیماری کرونا در تعطیلات نوروزی هشدارهایی داده شد که متاسفانه اطلاع رسانی به موقع در این زمینه انجام نشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از مردم هم انتظار می رفت به سفرهای غیرضروری نمی رفتند، زیرا به استان های مهمان پذیر مهمانان زیادی آمدند و کرونا اوج گرفت و اکثر مراکز استان ها و شهرستان های بزرگ قرمز شد.

حسین زهی بیان کرد: باید دولت در این زمینه چاره اندیشی کند، با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مردم برای تامین مایحتاج خود مشکل دارند و باید در حوزه تامین نان و مرغ چاره اندیشی شود تا بیش از این مردم در صف های طولانی به بیماری کرونا مبتلا نشوند.

وی عنوان کرد: ما در حوزه تولید مشکلی نداشتیم، اما در نظارت و توزیع مشکل داریم که باید وزارت صمت در این زمینه بیشتر ورود می کرد.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخی از کالاها به وفور موجود است ولی چون نظارت درستی در توزیع صحیح آن ها وجود نداشت سبب ایجاد صف های طولانی شد.

حسین زهی تصریح کرد: باید افرادی که در شهرستان ها وظیفه نظارت و توزیع را دارند این کار را به درستی انجام دهند، زیرا اگر نظارت می شد این صف ها تشکیل نمی شد.

وی ادامه داد: مافیا و قدرتی که پشت صحنه آرد و مرغ است اجازه این کار را نمی دهد که باید توزیع و نظارت بیشتری در این زمینه شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  بیان کرد: مجلس نشان داد که به دنبال تعامل با مردم است و ضعف در مدیریت توزیع مهمترین مشکلی است که سبب بروز صف های طویل تامین مایجتاج در کشور شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۳۶


ارسال