شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,8 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۰
مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان:
پنجمین دوسالانه بین‌المللی "کارتون کتاب" برگزار می شود/ اضافه شدن بخش جنبی برای حضور هنرمندان مبتدی در جشنواره
 
حامد زارعی گفت: پنجمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب» به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.
حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با بهره‌گیری از تجربیات چهار دوره برگزاری این جشنواره، پنجمین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس این اعلامیه در پنجمین دوره از دوسالانه کارتون کتاب موضوعات «کتاب و کودک»، «کتاب، کتابدار و کتابخانه»، «کتاب و رسانه» ‌و «کتاب و کرونا» مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: جوایز درنظر گرفته شده برای برگزیدگان این دوسالانه شامل نفر اول لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه هزار و پانصد یورو هدیه نقدی، نفر دوم لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه هزار یورو هدیه نقدی، نفر سوم لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه  پانصد یورو هدیه نقدی است.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین در این دوره برای نخستین بار بخش جنبی ویژه هنرمندان مبتدی به جشنواره اضافه شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال آثار خود در این بخش از جشنواره شرکت کنند.

زارعی خاطرنشان کرد: مبتدی به هنرمندی اطلاق می‌شود که در جشنواره یا مسابقه داخلی و بین‌المللی شرکت نکرده و جایزه‌ای دریافت نکرده باشد.

وی ادامه داد: جوایز بخش جنبی این دوسالانه نیز شامل تجلیل از پنج اثر شایسته تقدیر با لوح تقدیر، تندیس دوسالانه به همراه ۵۰ میلیون ریال هدیه نقدی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: هر یک از علاقه‌مندان تنها می‌توانند در یک بخش اصلی یا فرعی این دوسالانه شرکت کنند، آثار ارسالی نباید تکراری باشند و هر شرکت‌کننده حداکثر مجاز به ارسال پنج اثر به این جشنواره است، همچنین تمام حقوق مادی و معنوی آثار ارسالی متعلق به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ (June 21, 2021) خواهد بود و علاقه‌مندان به شرکت در پنجمین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب می‌توانند آثار خود را از طریق پست الکترونیک [email protected] ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره به نشانی www.booktoon.ir مراجعه کنند.
 
زارعی بیان کرد: پیش از این چهار دوره از این دوسالانه بین‌المللی به صورت منظم و پی‌درپی با دریافت بیش از ۶ هزار اثر از هنرمندان کشورهای مختلف جهان برگزار شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۸۱


ارسال