سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۸
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
نیاز 5 میلیارد تومانی برای آزادی همه زندانیان غیرعمد سیستان و بلوچستان / حبس به دلیل مهریه بیشترین آمار را دارد
 
عبدالحسین سجادی گفت: 28 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های سیستان و بلوچستان حضور دارند که برای آزادی همه آن ها به مبلغ پنج میلیارد تومان نیاز است
عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از سال 90 که ستاد دیه سیستان و بلوچستان به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد تا امروز زمینه آزادی هزار و صد و پانزده زندانی جرائم غیرعمد فراهم شده است.

وی بیان کرد: برای آزادی این افراد 25 میلیارد تومان از محل کمک های مردم که در جشن های گلریزان جمع آوری می شود پرداخت شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: سال گذشته هم 130 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند که مبلغ سه میلیارد و سیصد میلیون تومان از محل کمک های مردمی برای آزادی آن ها پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در حال حاضر تعداد زندانیان به شدت کاهش یافته و 28 نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان حضور دارند که 20 نفر مربوط به مهریه و هشت نفر هم محکومیت های مالی دارند.

سجادی اضافه کرد: این افراد در صورت جمع آوری پنج میلیارد تومان از زندان آزاد می شوند و می توان تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را به صفر رساند.

کمک های مردم به شرایط و زمان خاصی وابسته نیست و می توانند در طول سال وجوه خود را واریز کنند.

وی ادامه داد: جشن های گلریزان توسط فرمانداری های سراسر استان با همکاری روسای دادگستری شهرستان ها، ائمه جمعه و جماعات و خیران شکل می گیرد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان بیان کرد: این اقدام به صورت مستمر هر سال برگزار می شود، اما به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری حضوری آن وجود ندارد.

سجادی اظهار کرد: به صورت غیرحضوری خیران اقدام به کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد می کنند، به رغم این که در مسائل اجتماعی و کاری مشکلات زیادی وجود دارد اما جشن های گلریزان به قوت خود باقی است و خیران هم با وجود مشکلات اقتصادی کمک های خود را پرداخت می کنند.

انتهای پیام/   
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۹۹


ارسال