يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷
جانشین مرزباني سیستان و بلوچستان خبر داد؛
درگیری مسلحانه دریابانان با باند قاچاق مواد افیونی به عمق کشور/380 کیلوگرم تریاک در سواحل مکران کشف شد
 
جانشین مرزباني سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه دریابانان با باند قاچاق مواد افیونی به عمق کشور خبر داد و گفت: طی این عملیات 380 کیلوگرم تریاک در سواحل مکران کشف شد.
جواد رفیعی، جانشین مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با انجام اقداماتی توسط معاونت اطلاعات مرزباني استان، مشخص شد يك باند قاچاق موادمخدر قصد دارند مقادير قابل توجهي مواد افيوني را از حوزه پاسگاه ساحلي تنگ چابهار وارد كشور كنند كه با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي و تشديد اقدامات كنترلي در نوار مرز آبی، موضوع به صورت ويژه در دستور كار قرار گرفت.

وی ادامه داد: دریابانان با تشکیل چند اکیپ گشت شناوری به محل اعزام شدند و مشاهده کردند سه فروند شناور در حال نزدیک شدن به ساحل و یک دستگاه خودروی تویوتا هایلوکس نیز در محل بود و قصد انتقال محموله موادمخدر را داشت که بلافاصله فرمان ایست صادر شد، ولی قاچاقچیان توجهی نکردند و از داخل خودرو و شناورها به سمت آنها تیراندازی کردند.

رفیعی اظهار کرد: پس از تیراندازی قاچاقچیان، مأموران نيز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتيک عملياتي مناسب و با رعایت قانون بکارگیری سلاح، مقابله به مثل کردند که در نهایت قاچاقچيان با استفاده از شناورها متواري شدند و خودروي تويوتا با تلاش ماموران توقيف شدند.

وی با اشاره به اینکه شناسایی و دستگیری متهمان پرونده در دست اقدام است، افزود: دریابانان پایگاه دریابانی چابهار در اين عمليات موفق شدند ضمن توقيف يك دستگاه خودرو تويوتا، 380 كيلوگرم ترياك را كشف كنند.

جانشین مرزباني سیستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: مرزداران این استان به صورت شبانه‌روزي در مناطق آبی و خشکی مرز حضور فعال و گسترده دارند و با هرگونه اعمال خلاف قانون، به خصوص شرارت و قاچاق موادمخدر قاطعانه و هوشمندانه برخورد مي‌كنند و اجازه ايجاد هيچ‌گونه ناامني را به مخلان نظم و امنيت نمي‌دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۹۲۴


ارسال