دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان:
۳۷۵۵ نفر به مراکز و پایگاه های انتقال خون سیستان و بلوچستان مراجعه کردند/ استقبال از طرح نذر خون در ماه ضیافت الهی
 
سهیلا خسروی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز سه هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نفر به مراکز و پایگاه های انتقال خون سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و چهارصد و چهل نفر مرد و سیصد و پانزده نفر زن بودند.
سهیلا خسروی، مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز سه هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نفر به مراکز و پایگاه های انتقال خون سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و چهارصد و چهل نفر مرد و سیصد و پانزده نفر زن بودند.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی از ۲ هزار و نهصد و پنجاه و چهار نفر خون گیری انجام شد که از این تعداد ۲ هزار و هفتصد و پنجاه و پنج نفر مرد و صد و نودو نه نفر زن بودند.

این مقام مسئول تصریح کرد: از میان مراجعه کنندگان در این در ماه مبارک رمضان هزار و ششصد و هفتاد و شش نفر به صورت مستمر، هشتصد و چهل و سه نفر با سابقه خون دهی، چهارصد و هجده نفر برای اولین بار و هفده نفر برای باراول غربالگری مراجعه کردند.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان که مصادف با اولین شب قدر بود ۱۹۲ نفر مراجعه کردند که از این تعداد ۱۷۹ مرد و ۱۳ زن بودند.

خسروی بیان کرد: همچنین در این شب ۱۵۱ مورد خونگیری انجام شد که از این تعداد ۱۴۲ نفر مرد و ۹ نفر زن بودند و در این شب ۹۰  نفر به صورت مستمر، ۴۰ نفر با سابقه، ۲۰ نفر برای اولین بار و یک نفر هم برای غربالگری مراجعه کردند.

وی ادامه داد: در دومین شب ماه مبارک رمضان هم ۳۴۸ نفر به مراکز و پایگاه های انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد ۳۱۹ نفر مرد و ۲۹ نفر زن بودند.

این مقام مسئول اظهار کرد: همچنین در این شب ۲۸۲ مورد خونگیری انجام شد که از این تعداد ۲۶۵ نفر مرد و ۱۷ نفر زن بودند و در این شب ۱۷۶ نفر به صورت مستمر، ۷۷ نفر با سابقه، ۲۸ نفر برای اولین بار و یک نفر هم برای غربالگری مراجعه کردند.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: در سومین و آخرین شب از لیالی پر فیض و برکت قدر، ۲۹۷ نفر مراجعه کردند که از این تعداد ۲۷۰ مرد و ۲۷ زن بودند.

خسروی بیان کرد: همچنین در این شب ۲۳۹ خونگیری انجام شد که از این تعداد ۲۱۹ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند و در این شب ۱۵۵ نفر به صورت مستمر، ۵۵ نفر با سابقه، ۲۶ نفر برای اولین بار و سه نفر هم برای غربالگری مراجعه کردند.

وی عنوان کرد: طرح نذر خون با آغاز ماه مبارک رمضان از ساعت هفت صبح تا یازده و سی دقیقه شب به صورت یکسره در سیستان و بلوچستان برای چهارمین دوره در حال اجراست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۲۴۴


ارسال