سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
شکست پروژه های سیاه نمایی دشمنان در تخریب فضای انتخابات و مشارکت مردمی
 
حجت السلام علی مصطفوی نیا گفت: انتخابات یکی از بزنگاه های جدی تحرکات دشمنان و نظام سلطه در خنثی سازی گفتمان انقلاب است، دشمنان در قالب سیاه نمایی وضعیت موجود، تزریق یأس و ناامیدی با هدف کاهش انگیزه های مشارکت در انتخابات و انتشار نظام مند سرفصل های مرتبط با تحریم انتخابات همواره سعی در تخریب فضای انتخابات و حماسه سیاسی مشارکت مردمی داشته اند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام علی مصطفوی نیا، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه انتخابات در تحقق مردم سالاری بیان کرد: میزان بالای مشارکت مهم ترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی در حوزه مقبولیت سیاسی و عامل رشک برانگیز دشمنان نظام در حوزه ثبات سیاسی کشور است.

وی ادامه داد: باید پذیرفت پایبندی به ارزش های نظام به رغم همه تنگناهای معیشتی و محدودیت های اقتصادی در مقاطع حاضر به مثابه معجزه است.

این مقام قضایی عنوان کرد: انتخابات یکی از بزنگاه های جدی تحرکات دشمنان و نظام سلطه در خنثی سازی گفتمان انقلاب است و با نگاهی به ادوار متمادی انتخابات درمی یابیم که دشمنان در قالب سیاه نمایی وضعیت موجود، تزریق یأس و ناامیدی با هدف کاهش انگیزه های مشارکت در انتخابات و انتشار نظام مند سرفصل های مرتبط با تحریم انتخابات همواره سعی در تخریب فضای انتخابات و حماسه سیاسی مشارکت مردمی داشته اند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: تلاشی مذبوحانه که دستاوردی جز همگرایی پویا و تحول آفرین مردم با ساختارهای بنیادین نظام مقدس جمهوری اسلامی برای آن ها در پی نداشته است.

مصطفوی نیا افزود: در مقطع معاصر باتوجه به نزدیکی به زمان برگزاری انتخابات، نشست های ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان در فواصل کوتاه مدت و به صورت هفتگی برگزار خواهد شد و به مصادیق مجرمانه جرائم و تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی، بسترهای عینی و ساختارهای اجرایی و نظارتی با رویکرد پیشگیرانه خواهد پرداخت.

مصطفوی نیا با اشاره به سیاست های ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان عنوان کرد: رویکرد نخست در این حوزه ماهیتی ارشاد و هشدارگونه دارد و مرتکبان بالقوه در صورت استمرار رفتارهای مجرمانه در حوزه تبلیغات انتخاباتی بدون شک با رویکردهای بازدارنده، تنبیهی و عبرت آموز مواجه خواهند شد.

وی تصریح کرد: اساساً رسالت دستگاه های کاشف و ضابط شناسایی جرائم انتخاباتی، رصد مستمر فضای انتخابات و مدیریت زمان در ارسال به هنگام سرفصل های مجرمانه به شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در دادگاه ها و دادسراها باهدف رسیدگی به هنگام با تأکید بر استمرار تخلفات و جرائم انتخاباتی است.

ضرورت تشریح اخلاق انتخاباتی، انتصابات تراز انقلاب اسلامی

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: مشارکت موثر مردم در امر انتخابات باهمگرایی نظام مند هیأت های اجرایی و نظارتی انتخابات، اصحاب رسانه و ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی محقق می شود.

مصطفوی نیا تصریح کرد: در این مسیر اقدامات ترویجی و اطلاع رسانی با رویکرد تشریح کارکردهای مشارکت و نقش اتکا به آرای عمومی در فرآیند اداره امور کشور فوق العاده حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد دستگاه های تبلیغی و اطلاع رسان با رویکرد ارتقای آگاهی های همگانی به تشریح اخلاق انتخاباتی، انتصابات تراز انقلاب اسلامی و معرفی مصادیق جرائم و تخلفات انتخاباتی پرداخته و زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو فراهم آورند.

این مقام قضایی اظهار امیدواری کرد؛ با آگاه سازی عمومی و اختصاص مردم به ویژه نامزدها و اعضای ستادهای انتخاباتی طی انتخابات پیش رو شاهد انتخاباتی پرشور توأم با مشارکت حداکثری مردم و عاری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تأثیر گذار باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۵۰۸


ارسال