شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ,23 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خبر داد؛
گلریزان یک میلیاردی برای آزادی زندانیان غیرعمد سیستان و بلوچستان/ کمک ها همچنان ادامه دارد
 
عبدالحسین سجادی گفت: خیران سیستان و بلوچستان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان تاکنون یک میلیارد تومان کمک کردند.
عبدالحسین سجادی، مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: خیران سیستان و بلوچستان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان تاکنون یک میلیارد تومان کمک کردند.

وی ادامه داد: در جشن های گلریزان که با همکاری فرمانداری های سراسر استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد، خیران سیستان و بلوچستان مبالغی را تعهد کردند که تاکنون یک میلیارد تومان کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان جمع آوری شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: سال گذشته ۱۲۵ نفر زندانی غیرعمد در استان آزاد شدند که بیش‌ از سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان برای رهایی آنان از زندان به شکات پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در همین راستا از ابتدای سال جاری برای آزادی ۱۴ نفر زندانی غیرعمد ۷۵۵ میلیون تومان به حساب شکات واریز شده تا این عزیزان در ماه مبارک رمضان در کنار خانواده های خود باشند.

سجادی ادامه داد: در سال گذشته کل مبلغ کمک خیران در جشن های گلریزان ۷۵۰ میلیون تومان و مبلغ پرداختی ستاد دیه استان به شکات سه میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان بوده که مابقی مبلغ از محل مساعدت های ستاد دیه کشور به استان اختصاص داده شده است.

وی گفت: سیستان و بلوچستان استان کم برخوردار و دارای مشکلات خاص است و مراکز اقتصادی و تجاری فعال ندارد، اما همین کمک‌های مردمی بسیار ارزشمند و به عنوان الگویی قابل تحسین در کشور مطرح است.

مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: ستاد دیه استان برای جلب رضایت طلبکاران یا کاهش بدهی زندانیان جهت فراهم شدن زمینه آزادی آنان اقدامات زیادی انجام می دهد.

سجادی تصریح کرد: کمیته صلح و سازش و اخذ گذشت از شاکیان برای رسیدگی به این موضوع تشکیل و افراد متنفذ، معتمدان بازار و افراد موجه عضو این کمیته هستند و روزانه با تعدادی از شاکیان در محل ستاد دیه استان یا در منزل آن ها دیدار و نسبت به اخذ گذشت یا جلب رضایت آنان اقدام می کنند.
 
وی اضافه کرد: مددکاران زندان های استان نیز در ارتباط با همین موضوع با شاکیان مذاکره و رضایت آنان را جلب کرده و یا شاکیان از بخشی از دیه گذشت می کنند.
 
این مقام مسئول بیان کرد: زندانیان جرائم غیرعمد بیشتر شامل افراد ناتوان از پرداخت مهریه، نفقه و محکومیت های مالی هستند.

مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این ستاد به همراه مددکاران و روسای زندان های تابعه برای تشکیل به موقع پرونده های حمایتی پیگیری های لازم را دارد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۶۱


ارسال