شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۶
عالم اهل سنت:
شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی است/ پیشرفت و آبادانی کشور در گرو مشارکت حداکثری مردم
 
مولوی بلال حقانی منش گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی است که باید در این اقدام سرنوشت‌ساز با حضور حداکثری مشارکت کنیم.
مولوی بلال حقانی منش، امام جماعت اهل سنت مسجد الاقصی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: انتخابات یک امر واجب بوده و بنا بر وظیفه شرعی باید در امر مهم با حضور حداکثری مشارکت کرد چرا که توسعه‌ ایران اسلامی در گرو مشارکت حداکثری مردم در انتخابات  است.

وی افزود: در این مسیر باید با شناخت و تحقیق از کاندید اصلح به فردی رای دهیم که توان مدیریت داشته باشد؛ اگر در شناخت فرد اصلح تردیدی وجود دارد باید از ظرفیت بزرگان و نخبگان در استفاده کرد.

این عالم اهل سنت ادامه داد: متاسفانه فضای مجازی و شبکه های معاند در این زمینه گوی سبقت را ربوده و این به غفلت دولت و دولتمردان بر می گردد به این علت که اگر توجه به این امر صورت می گرفت امروز دشمن تلاش برای کاهش حضور مردم در انتخابات را با تبلغات از این طریق دنبال نمی کرد.

وی تصریح کرد: به فرموده حضرت علی«رضی الله عنه» اگر در راهی قرار گرفتیم و دشمن برای ما مخالفت نکرد باید در آن مسیر تجدید نظر کرد؛ اکنون راهی که ملت ایران در آن قرار گرفته راه قرآن، اسلام و پیامبر (ص) است و این مهم دشمنان زیادی دارد.

سوء مدیریت ها به انتخاب مردم بر می گردد

امام جماعت اهل سنت مسجد الاقصی زاهدان در ادامه ضمن مردم از مردم برای حضور حداکثری در این امر الهی گفت: سرنوشت هرملتی به دست خود آن ملت مشخص می‌شود، بر این اساس بر عهده تک تک افراد است که پای صندوق های رای حضور یافته و در تعیین سرنوشت کشور خود مشارکت داشته و سهیم باشند.

حقانی منش اذعان کرد: جایگاه ملت و کشور ایران بیش از این است و باید در انتخاب فرد اصلح دقت کنیم تا با سوء مدیریت افراد بیش از این مواجه نشویم، این سوء مدیریت ها به نحوه انتخاب ما بر می گردد که باید هوشیارانه و آگاهانه انتخاب کنیم تا کشور از مشکلات نجات یابد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۵۰


ارسال