شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۰
یکی از سران طوایف و عشایر سیستان وبلوچستان:
وحدت و همدلی لازمه پیشرفت و توسعه است/ حضور حداکثری نماد امضای سند استقلال، امنیت و پیشرفت ایران
 
حاج دادشاه کیانی فر با بیان اینکه با بیان اینکه وحدت شاه کلید موفقیت است و می‌تواند ما را منسجم و مشکلات را حل کند، گفت: حضور حداکثری پای صندوق های رای در امنیت، استقلال، اقتصاد و ثروت ملی اثرگذار است.
حاج دادشاه کیانی فر، بزرگ طایفه کرد و سرطایفه ملک زاده در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره اینکه انتخابات رکن مهمی در کشور است، بیان کرد: شرکت در انتخابات تکلیف شرعی است، اگرچه ناملایماتی وجود دارد و دشمن سعی در یاس و ناامیدی، اما این دلیل موجهی نیست که در انتخابات شرکت نکنیم.

وی افزود: ایران کشوری قدرتمند و دارای پشتوانه مذهبی و ملی است، معتقدیم مردم در سرنوشت خود اثرگذار بوده و انتخابات ریاست جمهوری یکی از فرآیند هایی است که آن را پر شور برگزار می‌کنیم و به دشمن نشان می‌دهیم که مردمی سرزنده، شاداب و در صحنه حاضر هستیم و اگر اختلافاتی هم داریم دلیل بر بی توجهی به سرنوشتی چنین مهمی نیست.

این بزرگ طایفه اظهار کرد: ریاست جمهور باید شاخصه هایی همچون صداقت در گفتار داشته باشد و در چینش وزاری خود دقت کند، شعارهایی که می دهد را عملی کند و برای جذب آرا سخن نگوید، یک رئیس جمهور نماینده و شخص دوم کشور است باید رجال سیاسی با صلابتی باشد که داشته های کشور را درنظر گرفته آنها را از قوه به فعل در آورد.

محرومیت ها و عقب افتادگی ها به نحوه انتخاب ما بر می گردد

وی با بیان اینکه ایران کشوری پیشرفته و متمدن در دنیا است، گفت: رئیس‌جمهوری که می‌خواهد برای کشور جمهوری اسلامی ایران انتخاب شود باید فردی باشد که ما را در بن بست و تنگنا قرار ندهد بلکه بتوانند از بن بست ها و چالش های سیاسی سربلند بیرون بیاورد، دوره آزمون و خطا به سر رسیده است کسی که انتخاب می‌شود باید تخصص و تعهد داشته باشد مشکلات مردم را واقع و به صورت تئوری حل کند، در بین مردم باشد نه اینکه پشت تریبون سخنرانی کند.

سرطایفه ملک زاده ادامه داد: سیستان و بلوچستان یکی از استان های پهناور کشور بوده که سهم آن در تمامی امکانات ناچیز است، اینها به انتخاب ما و به شعارهای دروغین کاندیداها برمی گردد، امید است در این دوره از انتخابات انتخابی دقیق، آگاه و هوشیارانه داشته و فرد اصلحی را برگزینیم.

شرکت در انتخابات معادله برد-برد است

وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور باید فردی توانا و قدرتمند باشد، داشته‌های داخلی را مد نظر قرار گیرد و مسلط باشد در برابر واکسینه شدن مملکت آن هم در مقابل دنیایی که چنگ و دندان تیز کرده؛ از رئیس جمهور می‌خواهیم جوابگوی خواسته های داخلی و خارجی باشد، ما نیاز به ترحم نداریم نیاز به تبدیل شدن داشته های داخلی از قوه به فعل داریم.

بزرگ طایفه کرد اذعان کرد: همه ما در این مرحله از انتخابات نیز از فرصت حضور حداکثری استفاده کرده و در صحنه می آییم تا از حقوق خود دفاع می‌کنیم، مردم سیستان و بلوچستان همیشه در رای گیری اول هستند و این نشان از صداقت و همراهی آنان با نظام دارد، ما به پشتوانه مذهبی و ملی خود متکی هستیم و معتقدیم شرکت در انتخابات معادله برد-برد است.

وحدت شاه کلید موفقیت است

وی با بیان اینکه وحدت شاه کلید موفقیت است و می‌تواند ما را منسجم و مشکلات را حل کند، گفت: سیستان و بلوچستان مردمی وحدت آفرین در تمامی زمینه ها دارد، وحدت و همدلی پیشرفت را به دنبال دارد؛ متولیان که سکان‌دار دین و دنیا می شوند باید از خود مایه بگذارند تلاش خود را برای احقاق حقوق مردم داشته باشند.

وی اضافه کرد: مردم سیستان وبلوچستان وحدتی بی نظیر دارند که زبانزد خاص و عام است، از طرفی چون بیشترین آرا همیشه از این استان در صندوق های رای ریخته می شود دولتمردان باید عدالت را سرلوحه کار قرار دهند و ادای دِین کنند.

کلید رئیس جمهور باید شاه کلید می شد اما...

کیانی فر خاطر نشان کرد: رئیس جمهور همانطور که یک کلید نشان داد باید آن را شاه کلید حل مشکلات می کرد اما متاسفانه در بسیاری از زمینه‌ها ما همچنان در خم یک کوچه هستیم.

وی تاکید کرد: حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای در امنیت، استقلال، اقتصاد و ثروت ملی اثرگذار است؛ رئیس‌جمهور باید فردی انتخاب شود که اهداف بلند ملت ایران را به منصه ظهور برساند.

سرطایفه ملک زاده افزود: دشمن همیشه دشمنی کرده و امید دارد مردم را از حضور حداکثری پای صندوق‌های رای منصرف کند، اما مردم برای این آب و خاک شهدای زیادی داده جانفشانی کرده اند براین اساس پای صندوق های رای علیرغم سلیقه های مختلف فردی حضور پیدا خواهند کرد و با انتخای اصلح؛ حق ملت ایران را بر می گردانند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۰۵۱


ارسال