دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمود محمدی گفت: مردم با انقلاب خود قهر نیستند و اگر گلایه ای وجود دارد از مسئولان اجرایی بوده، ضعف هایی در حوزه اجرا بوده و سبب شده معیشت، بیکاری و تورم به مشکل اصلی این روزهای مردم تبدیل شود.
محمود محمدی، کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: مردم انقلاب خود را دوست دارند و حرکت و حضور آن ها در دوره های مختلف نشان داده شده و در انتخابات پیش رو هم حضور حداکثری خواهند داشت.

وی ادامه داد: مردم با انقلاب خود قهر نیستند و با حاکمیت مشکلی ندارند و اگر گلایه ای وجود دارد از مسئولان اجرایی بوده که ممکن است مغرضین و معاندین بر روی آن مانور دهند تا مشارکت را ضعیف کنند که قطعا این اتفاق نمی افتد.

کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: مردم در صحنه های انقلاب حضور پرشور داشتند، چه در مقابله با فتنه های قومی مذهبی که در اوایل انقلاب وجود داشت و چه در هشت سال جنگ تحمیلی و خاصه درانتخابات که یکی از مبانی دموکراتیک انقلاب ماست.

محمدی تصریح کرد: انقلاب ما به گونه ای است که مسئولان آن توسط بدنه مردم انتخاب می شوند و مردم در انتخاب مسئولان خود نقش موثری دارند.

وی ادامه داد: مشارکت مردم طبق پیش بینی هایی که صورت گرفته خوب و عالی خواهد بود، گرچه معاندین و مغرضین  چه در خارج و چه داخل کشور تلاش می کنند مشارکت را ضعیف نشان دهند، اما مردم انقلاب، حاکمیت و نظام خود را دوست دارند و قطعا در انتخابات شرکت می کنند.

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید به حضور حداکثری مردم در انتخابات امیدواریم همین اتفاق بیفتد و آنچه را که یاوه گویان مبنای حضور حداکثری می دانند اتفاق نخواهد افتاد.

نارضایتی مردم از حوزه اجراست

محمدی افزود: اگر نارضایتی هایی در میان مردم وجود دارد، از حوزه اجراست و از اصل نظام و حاکمیت نیست، مردم می دانند صاحبان اصلی انقلاب هستند و پشتیبان هایی از سمت آن ها بوده است.

وی ادامه داد: ضعف هایی در حوزه اجرا بوده و سبب شده معیشت به مشکل اصلی این روزهای مردم تبدیل شود، بیکاری، معیشت و تورم سنگین مردم را آزار می دهد.

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: تفکری که نتوانسته است این مشکلات را در هشت سال گذشته حل کند در چهار سال آینده هم نمی تواند حل کند.

محمدی بیان کرد: انتخاب اصلح انتخابی است که هدف آن حل مشکلات مردم است و می خواهد از درون مسائل را حل کند، این اندیشه مورد قبول است که نگاهش به بیرون نیست.

وی اظهار کرد: البته نمی گوییم ارتباط با بیرون کلا فراموش شود، اما قرار نیست با کشوری که از ابتدا با ما دشمنی داشته است دوستی داشته باشیم، کشوری که تحریم های سنگین بر کشور ما تحمیل کرده و دولت های مختلف آن بارها و بارها تحریم ها را تمدید کرده اند.

تفکری که خواستار مذاکرات است نتیجه ای ندارد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: ما نباید انتظار داشته باشیم تفکری روی کار بیاید که دوباره مذاکره را پیش بکشد و به سمتی برود که نتیجه ای نداشته باشد.

محمدی افزود: اندیشه حاکمیت و نظام این است که مشکلات از درون حل شود، تفکری هم که می تواند این مشکلات را از درون حل کند در دوره های مختلف آزموده شده است و نشان داده که قدرت این کار را دارد.

وی عنوان کرد: امیدواریم این تفکر این بار برنده شود و فرمایشات مقام معظم رهبری را که توجه به اقتصاد و معیشت است حل کند، ما نمی گوییم ابعاد مختلف بین المللی و دیگر ابعاد زندگی اجتماعی فراموش شود اما باید ابتدا به اقتصاد و معیشت توجه شود.

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مقام معظم رهبری دغدغه شبیخون فرهنگی داشتند، اما این شبیخون فرهنگی و نفوذ بیشتر در چه زمانی فعال بوده است؟ چه تفکری فعال بوده که اجازه نفوذ داده است؟

محمدی ادامه داد: قطعا کسی که از بدنه مردم بوده و با مشکلات آن ها آشنا باشد می تواند آن ها را حل کند، از ابتدای انقلاب تاکنون مسئولان خوب و بد داشتیم و ریزش و رویش در میان آن ها دیده شده است، افرادی که در دام شیطان گرفتار شده اند ولی جوانانی هم روی کار آمده اند که این انقلاب را به سرمنزل هدف خود نزدیک خواهند کرد.

مشارکت حداکثری؛ اولین فریضه ای که بر عهده مردم است

وی بیان کرد: اولین فریضه ای که بر عهده همه مردم است، مشارکت حداکثری است، زیرا دشمن به دنبال مشارکت ضعیف است و ما باید عکس آن عمل کنیم. همیشه دشمن چیزی را می خواهد که به نفع ما نیست و ما باید به سمتی برویم که به نفع جامعه و کشورمان است.

کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد: مردم سیستان و بلوچستان ولایتمدار هستند ودر انتخابات مختلف حضور داشته اند، قاعدتا در این استان حضور حداکثری داریم، تلاش ما بر این است که امسال حضور بیشتر از دوره های گذشته باشد که البته ممکن است تحت تاثیر بیماری کرونا و مشکلات دیگر قرار گیرد.

محمدی گفت: حوزه اجرا باید ساز و کاری را در نظر بگیرد که این مسائل مدیریت شود، ازدحام به وجود نیاید، به موقع رای گیری صورت گیرد، تعداد صندوق ها زیاد باشد، این مسائل اگر در نظر گرفته شود مشارکت هم خوب خواهد بود.

وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان به آن سطح از آگاهی رسیده اند که انتخاب خود را بر اساس دانش و اطلاعاتی که از بسترهای مختلف به دست می آورند انجام دهند، امیدواریم که این بار هم انتخاب درستی انجام دهند.

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: معتمدان و متنفذان مردم را فقط به مشارکت در حضور حداکثری تشویق کنند و مردم با دید باز بدون نگاه قومی، قبیله ای و طایقه ای در انتخابات شرکت داشته باشند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۶۰۵


ارسال