در آستانه انتخابات صورت می گیرد؛

برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی نخل و هامون در جنوب شرق کشور/از اجرای نمایش "دزد شریف" تا "یک عدد رای"

22 خرداد 1400 ساعت 13:42

مسئول انجمن هنرهای نمایشی سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره تئاتر خیابانی نخل و هامون همزمان با دهه کرامت و در آستانه انتخابات در پارک های سیستان و بلوچستان برگزار می شود.


مجتبی رضایی، دبیر جشنواره تئاتر نخل و هامون در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این جشنواره از ساعت 19 تا 24 هر شب در شهرستان های زاهدان، کنارک، چابهار، سراوان، زهک، نیمروز، زابل، ایرانشهر و خاش برگزار و نمایش ها به صورت آنلاین نیز پخش می شود.
 
وی اضافه کرد: رویکرد جشنواره نخل و هامون طنز و نقد اجتماعی، مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب اصلح است که 17 نمایش به دبیرخانه این جشنواره ارسال و 10 اثر جهت اجرا تایید شد، سه اثر دیگر نیز نیاز به اصلاح داشت که توسط داوران و شورای نظارت انجام شد و به جشنواره اضافه می شود.
 
مسئول انجمن هنرهای نمایشی سیستان و بلوچستان افزود: "دزد شریف"، "سد سید جعفر"، "یک چشمم"، "آقای ع و ص" از زاهدان، "گوبل"، "حرف یا عمل" و "انتخابات" از سراوان، "باور انتخابات" از چابهار و "کاندیداتوری"، "غلط کردم" و "یک عدد رای" از زابل برای اجرا در این جشنواره انتخاب شده و در پارک ها به نمایش گذاشته می شود.
 
رضایی اظهار کرد: بین هنرمندان تئاتر و مردم به دلیل شیوع ویروس کرونا فاصله افتاده بود که تصمیم گرفتیم با نمایش خیابانی این فاصله را کاهش دهیم، تئاتر خیابانی ارتباط زیادی با جامعه دارد و مردم خواهان برگزاری آن هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: شهرداری های شهرهایی که برای برپایی نمایش آماده است همکاری  بسیار خوبی در اطلاع رسانی و سایر برنامه ها داشتند، فقط در زاهدان به دلیل تاخیر شهرداری بیشتر اقدام ها از سوی انجمن و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفته است.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 138761

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/interview/138761/برگزاری-جشنواره-تئاتر-خیابانی-نخل-هامون-جنوب-شرق-کشور-اجرای-نمایش-دزد-شریف-یک-عدد-رای

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/