رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

عدالت در سلامت و تامین اجتماعی؛ خواسته مهم مردم از رئیس جمهور/ دولت با نظارت، اختلاس گران و سلاطین را از بین ببرد

25 خرداد 1400 ساعت 11:08

حسینعلی شهریاری با بیان این که عدالت در سلامت و تامین اجتماعی خواسته مهم مردم از رئیس جمهور جدید است، گفت: در صورتی که دولت با نظارت اختلاس گران و سلاطین را از بین ببرد، بسیاری از برنامه قابل اجرا خواهد بود.


حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن دعوت از مردم به مشارکت حداکثری جهت انتخاب فرد اصلح در انتخابات پیش رو، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در سیاست هایی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده اند، شاید مهم ترین آن عدالت در سلامت باشد تا تمام آحاد جامعه از مستضعف ترین فرد گرفته تا آن هایی که وضعیت مالی مناسبی دارند، بتوانند از خدمات حوزه بهداشت و درمان به صورت یکسان بهره مند شوند.
 
وی ادامه داد: از کاندیداهای ریاست جمهور انتظار داریم که ابتدا مشورت بگیرند و بعد صحبت هایی را درباره حوزه سلامت مطرح کنند، همچنین وعده ای دهند که عملیاتی شود، نه این که همچون مشکل اقتصاد بگویند که ۱۰۰ روزه حل می کنیم.
 
شهریاری گفت: نامزدهای ریاست جمهوری حرف هایی به مردم بزنند و وعده هایی به جامعه پزشکی که فقط پزشکان نیستند و پرستاران، کادر درمان و ... را شامل می شوند، بدهند که عملی شود، در واقع اگر تیم پزشکی هماهنگ نباشند و بهورز، تکنسین، پرستار و دیگر اعضای آن احساس کنند که تبعیض صورت می گرد و اختلاف درآمد وجود دارد، این باعث نگرانی می شود، باید این مجموعه طوری مدیریت و منابع مالی تزریق شود که مطمئن شوند هیچ اجحافی نمی شود.
 
وی اذعان کرد: روزانه صدها پیامک از سوی کادر بهداشتی و درمانی برای تصویب فوق العاده خاص داریم، در حالی که آنچه را بار مالی داشته باشد، نمی توانیم در مجلس تصویب کنیم چراکه شورای نگهبان برگشت می زند، البته آن ها هم گرفتار هستند، اما راه حل این نیست و اگر دست مجلس بود، اقدامی صورت می گرفت.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس بیان کرد: راه حل این است که دولت تبعیض در پرداخت ها را به حداقل برساند، برای تیم پزشکی که با هم فعالیت می کنند، یک مبلغ مشخص در نظر می گیرند، این در قانون برنامه ای مشخص شده و در سیاست های ابلاغی رهبری نیز آمده، اما اجرایی نشده است، از وزیر بعدی باید این تعهد را در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بگیریم و تضمین کند که قانون اجرا شود.
 
وی افزود: شاخص هایی را که یک وزیر بهداشت و درمان باید داشته باشد، تعیین و ابلاغ می کنیم، به عنوان کمیسیون بهداشت و درمان در گذشته هم چنین شاخص هایی داشته ایم، اما اجرایی نشده است که این بار تعهد خواهیم گرفت.
 
شهریاری اظهار کرد: تمام روسای جمهور دنیا قول تامین اجتماعی و سلامت مردم را می دهند، این خیلی مهم است که مردم احساس کنند مشکل تامین اجتماعی و سلامت شان حل می شود، بنابراین دولت جدید به این دو مسئله مهم که بغرنج شده توجه کند، چراکه شدنی است.
 
وی تصریح کرد: ریخت و پاش در کشور زیاد است، اگر رئیس جمهوری بیاید که پایبند باشد و به زیر مجموعه اش نظارت کند و اختلاسگران و سلاطین را از بین ببرد، بسیاری از برنامه ها قابل اجراست و مسائل رفع می شود، اگر دولت خوب عمل کند به قوه قضائیه پرونده ای برای محاکمه نمی رسد، اما عملکرد بد قوه مجریه باعث می شود، روزانه شاهد تشکیل ده ها پرونده قضایی باشیم.

 انتهای پیام/


کد مطلب: 138883

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/interview/138883/عدالت-سلامت-تامین-اجتماعی-خواسته-مهم-مردم-رئیس-جمهور-دولت-نظارت-اختلاس-گران-سلاطین-بین-ببرد

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/