دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مطرح کرد؛
بایدها و نبایدهای بهداشتی در انتخابات پرشور 1400/مردم از خودکار شخصی استفاده کنند
 
مهدی طباطبایی با اشاره به بایدها و نبایدهای بهداشتی در روز انتخابات گفت: رای دهندگان از خودکار شخصی تا حد امکان استفاده کنند.
مهدی طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به پروتکل های بهداشتی انتخابات در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: جانمایی صندوق های رای و شعب اخذ رای با نظر بازرسان بهداشت انجام شود، اولویت برگزاری انتخابات در فضای باز با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط باشد.

وی ادامه داد: هر گونه پذیرائی و توزیع اقلام تبلیغاتی توسط نامزدهای انتخاباتی و هواداران آن ها ممنوع است، به منظور نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی برای هر یک تا سه حوزه انتخاباتی، بازرسان بهداشت به طور ثابت و سیار مستقر شوند، در صورت کمبود نیرو و استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و هلال احمر متخصص بهداشت محیط با هماهنگی وزارت بهداشت انجام شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: اخذ اثر انگشت در فرایندهای مختلف انتخابات ممنوع است، بازرسی و نظارت بر گندزدایی دفاتر نظارت، شعب اخذ رای گیری و سایر اماکن مرتبط با فرایند انتخابات انجام شود. پیش بینی ماسک برای شرایط اضطراری در شعب اخذ رای انجام شود.

وی ادامه داد: گندزدایی کامل ابزار و ادوات در شعب اخذ رای از قبل میز، صندلی، خودکار و سایر ابزار و تجهیزات انجام و چیدمان مناسب میزها و صندلی ها  برای رای دهندگان و عوامل شعب به صورتی که فاصله 2 متری حفظ شود.

طباطبایی با بیان این که حفظ تهویه و تامین هوای تازه در فضاهای سربسته الزامی است، افزود: رای دهندگان از خودکار شخصی  تا حد امکان استفاده کنند. مواد  ضدعفونی دست در حوزه ها به تعداد مراجعه کنندگان موجود باشد.

وی افزود: علامت گذاری و نشان گذاری مکان استقرار افراد در شعب برای حفظ فاصله رای دهندگان 2 متر و کنترل ورودی و خروجی به منظور جلوگیری از تجمع رای دهندگان انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  خاطرنشان کرد: در هنگام شمارش آرا هم فاصله 2 متری رعایت و پسماندها به شیوه بهداشتی در سطل های در دار پدالی و کیسه های پلاستیکی محکم بدون درز و نشت جمع آوری و دفع شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۹۸


ارسال