سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ,27 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
نماینده مردم سیستان در مجلس مطرح کرد؛
خیلی زود دیر می شود/دولت در زمینه واکسن و انسداد مرزها غفلت کرد و باید پاسخگو باشد
 
حبیب الله دهمرده گفت:دولت در زمینه واکسن و انسداد مرزها غفلت کرد و به دلیل شرایط به وجود آمده در سیستان و بلوچستان باید پاسخگو باشد.
حبیب الله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: وضعیت در سیستان و بلوچستان خوب نیست، پیوسته در حال پیگیری هستیم، وزیر بهداشت قول هایی داده، تیم هایی اعزام و امکاناتی از سوی هلال احمر و دیگر نهادها به استان ارسال شده است.

وی ادامه داد: انتظار می رود بسته های بهداشتی و تجهیزات با مدیریت توزیع شود و بیمارستان هایی که نیاز به ملزومات دارویی و درمانی دارند، به موقع تجهیز شوند.

دهمرده اضافه کرد: برای واکسن پیگیری هایی در حال انجام است، متاسفانه دولت در این رابطه به کندی عمل کرد، باید بیشتر و بهتر ورود می کرد و از داخل و خارج واکسن تامین می شد که البته در کشور در زمینه تولید کارهای خوبی انجام شده است.

وی با تاکید بر این که با توجه به هشدارهایی که از قبل داده شده بود، باید امکانات بیشتری به سیستان و بلوچستان ارسال و افراد بیشتری واکسینه می شدند، گفت: اکنون که در شرایط بحرانی قرار داریم باید واکسیناسیون افراد بالای 50 سال و کادر پزشکی تسریع شود، مردم هم باید مراعات و پروتکل ها را رعایت کنند.

نماینده مردم سیستان تاکید کرد: دولت در زمینه واکسن و انسداد مرزها غفلت کرد، در حالی که از مدت ها قبل هشدارهای لازم داده شده بود، از سویی در این شرایط بحرانی وزیر بهداشت و درمان باید اولین فردی می بود که به سیستان و بلوچستان می آمد، این اتفاق از نظر روحی و روانی نیز می توانست تاثیراتی به همراه داشته باشد و از سویی ورود تجهیزات بیشتر را تسریع می کرد.

وی اذعان کرد: ایراد به دولت وارد است، چراکه در کل کشور و از جمله سیستان و بلوچستان با توجه به شیوع کرونای هندی در کشورهای همسایه می توانست، بهتر عمل کند، در شرایط فعلی مسئولان استانداری، وزارت کشور و بهداشت و درمان و دیگر دستگاه ها باید دست به دست هم دهند تا این مشکلات به حداقل برسد، مرز باید کنترل شود و اجازه رفت و آمد ندهند.

دهمرده افزود: استاندار به عنوان رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا تصمیم گیرنده است، می توانست بهتر عمل کند، اما نه تنها وی بلکه کل دولت به دلیل شرایط به وجود آمده در سیستان و بلوچستان باید پاسخگو باشند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت باید در این شرایط بحرانی به سیستان و بلوچستان بیاید، تعدادی دیگر از مسئولان هم اعلام کرده اند که قرار است به استان سفر کنند که باید به آن ها گفت خیلی زود دیر می شود، نوش دارو بعد از مرگ سهراب فایده ای ندارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۵۱۹


ارسال