چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱
نماینده مردم خاش در مجلس خبر داد؛
تامین یک میلیون یورو اعتبار برای سیستان و بلوچستان/ این اعتبار صرف واکسیناسیون مردم استان شود، نه ساختمان سازی
 
اسماعیل حسین زهی گفت: از سوی سازمان برنامه و بودجه یک میلیون یورو برای سیستان و بلوچستان تامین اعتبار شد که لازم است این اعتبار صرف واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۸سال استان شود و نه ساختمان سازی.
اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: با توجه به شیوع بی امان بیماری کرونا و طی پیگیری های نمایندگان استان لازم است با مبلغی که از سوی سازمان برنامه و بودجه برای سیستان و بلوچستان تامین اعتبار شده واکسیناسیون افراد بالای ۱۸سال استان انجام شود.

وی ادامه داد: البته این موضوع منوط به آن است که این اعتبار در راه مقابله با کرونا صرف شود و دیوان محاسبات هم بر هزینه کرد آن نظارت داشته باشد.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از سوی سازمان برنامه و بودجه یک میلیون یورو برای استان تامین اعتبار شده است، در سال های گذشته چیزی که اختصاص داده می شد برای ساختمان سازی و مسائل عمرانی صرف می شد، اما این بار نیاز به ساختمان سازی نیست و باید برای سلامت مردم هزینه شود.

کمبود برخی اقلام دارویی و پر بودن بیمارستان ها

حسین زهی اظهار کرد: در حوزه انتخابیه بنده، مردم در مراجعه به داروخانه ها نمی توانند سرم تهیه کنند، بسیاری از خانواده ها در خانه بیماران را نگهداری می کنند چون بیمارستان ها جایی ندارند و تا زمانی که ریه های بیماران درگیر نشود به بیمارستان مراجعه نمی کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس این بیماران از نظر روانی تامین باشند و داروهای مورد نیاز را دریافت کنند، سرم و داروهای تقویتی باید موجود باشد تا روند درمانی را طی کنند، از داروخانه های خاش تماس داشتم که سرم به میزان کافی ندارند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه و تفتان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم وزارت بهداشت عنایت ویژه ای در این زمینه داشته باشد، خیران، هلال احمر، نیروی زمینی ارتش در این زمینه ورود پیدا کردند و امیدواریم نهادهایی مانند بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان هم وارد میدان شوند.

حسین زهی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان مشارکت بالایی در انتخابات داشتند، میرجاوه با بیش از ۹۹ درصد مشارکت نشان دادند پایبند نظام هستند و باید به این مردم رسیدگی شود.

وی ادامه داد: از دولتمردان اگرچه روزهای آخر کاری خود را طی می کنند می خواهیم در این زمینه عنایت ویژه ای داشته باشند و مردم را همراهی کنند.

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در خاش مشکل کمبود آب و قطعی برق هم مضاف بر کرونا شده است، وقتی قطع برق می شود تا زمانی که شبکه دوباره آبرسانی شود یک شبانه روز طول می کشد و مردم بی آب می شوند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۵۵۴


ارسال