شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۹
مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری مطرح کرد؛
استقبال بی نظیر مردم سیستان و بلوچستان در پی ورود واکسن برکت/ تحقق واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال نیازمند اتفاق ملی است
 
علیرضا شهرکی با بیان این که تحقق واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال نیازمند اتفاق ملی است، گفت: استقبال مردم سیستان و بلوچستان در پی ورود واکسن برکت بی نظیر بوده است.
علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به افزایش حجم تزریق واکسن کرونا، در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا موضوع توسعه مراکز تجمیعی واکسیناسیون مطرح و طبق توافقی که با سپاه و علوم پزشکی صورت گرفت این مهم امروز تسریع و به خصوص در زابل که برای شروع واکسیناسیون نگران بودند، مشکلات مرتفع می شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به این که حجم واکسیناسیون برای رنج سنی بالای ۵۰ سال است، به طور قطع تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون افزایش بیشتری خواهد داشت، در همین راستا در پی توافقی که با سپاه صورت گرفت، ۲۷ مرکز توسط این مجموعه در سراسر استان و مراکزی در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی توسط وزارت بهداشت راه اندازی شد، ارتش هم قول هایی مبنی بر راه اندازی چنین اماکنی داده که هنوز فعال نشده است.
 
این مقام مسئول افزود: امیدواریم با ورود دوزهای جدید شامل برکت و دیگر نوع واکسن ها گستره بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم و مطالبه استان بعنی برنامه واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال را به سرانجام برسانیم.
 
وی اضافه کرد: به طور قطع سفر وزیر بهداشت سبب تسریع ورود امکانات و فرایند واکسیناسیون می شود و نگرانی هایی که از بابت بستری، تخت های مراقبتی و کمبودهای دارویی و امکانات در جامعه وجود دارد رفع و رجوع خواهد شد.
 
شهرکی اظهار کرد: تحقق واکسیناسیون گروه سنی بین ۱۸ تا ۵۰ سال لازمه این است که اتفاقی در سطح ملی رخ دهد و تامین واکسن برای استان های شرقی و جنوبی صورت بگیرد، در همین راستا استان در حال ظرفیت سازی و آماده کردن فضاست و امیدواریم تولید واکسن به سمتی برود که بتوان این موضوع را مرتفع کرد.
 
وی گفت: هر اندازه واکسیناسیون وارد سیستان و بلوچستان شود، می توانیم پاسخگوی نیاز جامعه باشیم و از ازدحام جلوگیری کنیم.
 
مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به استقبال مردم از واکسیناسیون، اذعان کرد: استقبال مردم استان با توجه به ورود واکسن برکت بی نظیر و رضایت بخش بوده، به گونه ای که اگر تا قبل از آن در مرکزی روزانه ۲۰۰ دوز واکسن تزریق می شد، اکنون به هزار دوز افزایش یافته و ۵ برابر شده است.
 
وی با اشاره به افتتاح بیمارستان ۲۸ تختخوابی در زاهدان، خاطرنشان کرد: این بیمارستان که به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) وابسته است، برای ارئه خدمات سرپایی به بیماران مبتلا به کرونا در محوطه بیمارستان علی ابن ابی طالب (ع) زاهدان راه اندازی شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۶۶۰


ارسال