شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
سردار احمد اخوان مهدوی از استقرار مجهزترین بیمارستان سیار غرب آسیا در سیستان وبلوچستان خبرداد و گفت: سپاه با تمام وجود در خدمت مردم است.
سردار احمد اخوان مهدوی، فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: نیروی زمینی سپاه پاسداران از ابتدای شروع بیماری کرونا تاکنون در سطح کشور ۱۰ بیمارستان سیار تخصصی و فوق تخصصی را به صورت ۱۰۰ درصد آماده را در اختیار نظام سلامت  قرار داده تا در هر نقطه از کشور که نیاز بود این بیمارستان های مستقل را دایر و به بیماران کووید ۱۹ خدمات پزشکی ارائه کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در هفت نقطه از کشور و مرکز استان ها بر اساس ابلاغ وزارت درمان و بهداشت پزشکی این بیمارستان‌ها مستقر و خدمات را به مردم ارائه می‌دهند، افزود: ظرفیت، قابلیت و توانمندی های این بیمارستانها با شاخص‌ها و استانداردهای کشور و بین المللی مطابقت دارد.

اخوان مهدوی ادامه داد: در خیز جدید بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان سه بیمارستان سیار تخصصی در استان به صورت استندبای مستقر، و برابر فرآیند اعلام نیاز دانشگاه و تایید وزیر بهداشت و درمان در خدمت مردم قرار می‌گیرند.

وی اذعان کرد: این سه بیمارستان ظرفیت ۴۵۰ تخت بستری را دارا بوده و مقرر شده تا در مرکز سیستان و بلوچستان مستقر و در هر نقطه از این خطه پهناور که نیاز فعالیت‌شان احساس شد در خدمت مردم قرار گیرند.

به گفته وی، این بیمارستانها از ابتدای شیوع بیماری کرونا که ۱۷ ماه از آن زمان می‌گذرد توسط یک گروه مطالعاتی، تحقیقاتی و پژوهشی تولید و دارای زیرساخت‌های کامل درمان کوئید ۱۹ را دارا هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این بیمارستان باظرفیت ۱۴۴ تخت بستری، دارای سی تی اسکن، PCR ،icu، اتاق عمل و دیگر امکاناتی مورد نیاز درمان بیماران کووید ۱۹ است.

فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه کل پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در غرب آسیا این چنین بیمارستانی با این ظرفیت، زیرساخت و توانمندی مطابق با شاخص‌های بین‌المللی نداریم؛ مطالعات کامل در این زمینه در مرکز بهداری غرب سپاه انجام شده و افراد نخبه را برای آن ساماندهی کردیم تا این بیمارستان تولید و راه اندازی کرده ایم و مرتباً در حال ارتقا هستیم.

وی اذعان کرد: ۲۰۰ کادر تخصصی پزشک، پرستار، فوریت های پزشکی و بهیار به دانشگاه های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان بر اساس نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی اعزام کرده ایم که در حال ارائه فعالیت بوده و همچنین ۷۰ تخت بستری در بیمارستان حضرت نبی اکرم(ص)برای بیماران کووید ۱۹ اختصاص داده‌ایم که مورد بهره برداری بیماران کووید۱۹ می باشند.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد: با کمک مردم و عنایت خاص اهل بیت (ع) عصمت و طهارت این سیر بیماری کاهش یابد، اکنون نیز بر اساس گزارشات دریافتی روند همه گیری این بيماري به صورت کاهشی بوده و این نتیجه همکاری خوب مردم است.
فرمانده بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران با ابراز امیدواری از تغییر وضعیت قرمز کرونایی در استان و ایجاد آرامش در مردم، گفت: علت استقرار بیمارستان‌های سیار در این خطه این است که مردم سیستان و بلوچستان این اطمینان و اعتماد را به ما داشته باشند که ما نمی‌گذاریم مشکلی برایشان پیش بیاید.

اخوان مهدوی خاطر نشان کرد: جامعه پزشکی و کادر پزشکی سیستان و بلوچستان در مقابله و مبارزه با این ویروس منحوس خوب درخشیدند، ما هم در خدمت شان به عنوان سرباز هستیم و هر کمکی نیاز باشد به صورت جهادی و با انگیزه بسیار بالای پرسنل نیروی زمینی سپاه در خدمت مردم خواهیم‌بود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۵۰


ارسال