شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۲
فرمانده مرکز بهداری جنوب شرق کشور:
سپاه با تمام ظرفیت در میدان مبارزه با کرونا است/از تجهیز بیمارستان ها و اعزام پزشک تا راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون
 
عظیم جوانمرد با بیان اینکه سپاه با تمام ظرفیت در میدان مبارزه با کرونا است، گفت: پیشگیری و رعایت پروتکل ها پایه اصلی جلوگیری از بیماری است.
عظیم جوانمرد، فرمانده مرکز بهداری جنوب شرق و رئیس بیمارستان نبی اکرم زاهدان در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: کرونا خیز دیگری در سیستان و بلوچستان برداشت که به نیاز مدیریت صحیح برای کنترل این بیماری داشتیم.

وی افزود: در این موج جدید برای مهار بیماری کرونا و انواع بعدی آن دلتا و دلتا پلاس که ترکیبی از نوع انگلیسی و چینی هستند نیازمند چند فاکتور از جمله نیروی انسانی، تخت، اکسیژن و داروی مورد نیاز بودیم، همچنین خدماتی که نیاز بیماران کرونایی در حین و بعد بستری است که باید تمامی آنها مدنظر قرار می گرفت.

رئیس بیمارستان نبی اکرم(ص) زاهدان با تاکید بر اینکه پیشگیری و رعایت پروتکل ها پایه اصلی جلوگیری از بیماری است، گفت: بر همین اساس بیمارستان ۷۶ تختخوابی نبی اکرم در سیستان و بلوچستان ابتداعا تخت های مورد نیاز را از ۱۰ تا ۶۰ تخت برای خدمات دهی بهتر به بیماران کووید ۱۹ اضافه کرد و اکنون در اختیار آنان می باشد.

وی ادامه داد: در اقدامی دیگر با اضافه کردن دو دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری ظرفیت اکسیژن بیمارستان که قبل از این ۳۵۰ لیتر در دقیقه بود را به هزار و ۶۰۰ لیتر افزایش دادیم، همچنین بخش دیالیز این مرکز درمانی را راه‌اندازی کردیم تا بیماران کرونایی در صورت نیاز از بیمارستان خارج نشوند.

جوانمرد اذعان کرد: راه اندازی بخش pcr و تست تشخیص مولکولی جامع و کامل دیگر اقدامی بود که در دستور کار قرار گرفت به گونه‌ای که این بخش دومین مرکز تست pcr در استان به شمار می‌رود، همچنین تامین تیم پزشکی و کادر مورد نیاز بیمارستان را طی این مدت در دستور کار قرار دادیم و بر این اساس متخصص داخلی، عفونی ریه و فوق تخصص قلب را برای خدمات دهی بهتر و قابل قبول در بیمارستان به کارگیری کردیم تا نیاز به دریافت کمک از بیرون نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان ۷۶ تختخوابی نبی اکرم(ص) به طور کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد، ادامه داد: به غیر از توزیع ماسک و اقلام بهداشتی و حفاظتی توسط قرارگاه قدس بین یگان ها و مکان هایی که نیاز داشتند چند کار دیگر در دستور کار قرار گرفت که با استعلام از دانشگاه علوم پزشکی نیازها را بررسی و حدود ۲۰۰ نیروی پزشکی از قسمت‌های مختلف سپاه در کشور فراخوان و به این استان اعزام شدند که هم اکنون در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته اند.

فرمانده مرکز بهداری جنوب شرق کشور ادامه داد: مشارکت در طرح واکسیناسیون بیماران کرونایی دیگر اقدام سپاه پاسداران بود که با راه‌اندازی ۲۷ پایگاه در کل استان با همکاری بسیج جامعه پزشکی و سپاه سلمان؛ دانشگاه علوم پزشکی را در این روند کمک کردیم.

جوانمرد در راستای کمبود تخت و نگرانی شهروندان نیز خاطرنشان کرد: هم اکنون سه بیمارستان سیار تخصصی در خدمت مردم از استان‌های کرمانشاه، کرمان و مشهد بوده و در حالت استندبای هستند تا از طرف علوم پزشکی و استاندار دستور فعالیت آنها در هر نقطه مورد نیاز عملیاتی شود، بیمارستان‌فوق نیز از استان کرمانشاه مستقر و در خدمت مردم قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۵۲


ارسال