امام جماعت مسجد المهدی زاهدان مطرح کرد؛

همراهی و هم افزائی مردم و مسئولان؛ راهکار کاهش آلام در روزهای سخت کرونایی

30 تير 1400 ساعت 8:09

حچت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه گفت:موج پنجم کرونا بر دوش زخم خورده مردم محروم استان، بار کمرشکنی شده است که تحمل این بار سنگین جزء با همراهی و هم افزائی مسئولین و مردم و خصوصا مسئولین با همدیگر میسور و ممکن نخواهد بود.


به گزارش عصرهامون؛ حچت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه، امام جماعت مسجد المهدی زاهدان گفت:موج پنجم کرونا بر دوش زخم خورده مردم محروم استان، بار کمرشکنی شده است که تحمل این بار سنگین جزء با همراهی و هم افزائی مسئولین و مردم و خصوصا مسئولین با همدیگر میسور و ممکن نخواهد بود.

وی ادامه داد: در حالی که مردم در گذر از این بحران بشدت سنگین دست در دست هم داده و با مواسات و برادری به کمک همدیگر شتافتند و بار سنگین مصائب کرونائی و غیره را تحمل میکنند ، بیش از هر زمان دیگر انتظار همراهی ، هم افزائی، آرامش و سکنیه از سوی مسئولین را دارند ، مع الوصف بعضا شاهد رخدادهای نامناسب، دور از شان و دور از انتظار هستند ، اگر چه در این میان همه ادعای دفاع از مردم و احقاق حق آحاد جامعه را دارند ولی آنچه نتیجه می دهد بعضا افزودن بار روانی منفی و خستگی روحی و مهمتر از همه چیز، عدم حل مشکلات مردم است‌.

اصغری حسامیه اضافه کرد: تایید و تکذیب های مکرر ، مغایرت برخی گزارش ها با مشاهدات عینی افراد جامعه ، خستگی و دست خالی کادر محترم بهداشت و درمان ، درگیری برخی مسئولین کلان اجرائی با صاحبان رسانه و مقامات نظارتی ، با صرف نظر از قضاوت و صدور رای در مورد محقق بودن و نبودن طرفین ، قطعا مردم آسیب دیده استان پهناور سیستان و بلوچستان را آزرده خاطر می کند.

به گفته وی، ولنگاری فضای مجازی با تولید و بازپخش هرگونه مطلبی در این راستا که باعث ایجاد تردید نسبت به این امور و نشر یاس و ناامیدی می شود و همچنین عدم برخورد با کسانی که باعث شیوع ویروس و یا مانع رساندن خدمات و تجهیزات بهداشتی و غیره بر مردم هستند و احیانا با احتکار و فروش خصوصی و یا فروش در بازار سیاه اوضاع را سیاهتر کرده و باعث ارائه نمای نامناسب از استان در حوزه فرهنگ مردمی و توان مدیریتی شده، موجبات آزردگی خاطر مردم نجیب و شریف استان است.

امام جماعت مسجد المهدی (عج) زاهدان افزود: در این میان آنچه در سفر اخیر وزیر محترم بهداشت به استان روی داد نمونه عیانی از جنگ لفظی و گروکشی بلا فایده ای برای مردم عزیز، در گرداب سکندر کرونا بود ، که علت العلل اصلی این رویداد های منفی ، و نمایش های رسانه ای ، دور بودن از منویات و فرمایشات سکاندار حکیم و فهیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: حال که برخی مسئولین محترم در گذار از دولت دوازدهم و رسیدن دولت سیزدهم متهم به نگرانی از دست دادن جایگاه و سمت خود بوده و برخی نمایندگان محترم مجلس نیز متهم به جمع آوری کلیپ برای ایام رقابت انتخاباتی هستند حقیقتا جای خالی مسئولی که منصوب به دولتی نبوده، بلکه فراتر از دولت باشد و از طرفی هم متهم به تهیه کلیپ انتخاباتی آینده نباشد ، بیشتر از گذشته نمایان است.

اصغری حسامیه با اشاره به ارسال نامه ای با همین محتوا به نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: به زعم بسیاری افراد چه بسا جای خالی پدری دلسوز و بزرگی محترم همچون نماینده ولی فقیه در نشست وزیر بهداشت با مسئولین استان ، یکی از عوامل اصلی انحراف جلسه از موضوعات اصلی و تبدیل شدن به آن صحنه دور از شان و طرح نامناسب برخی مطالبات گردید. به یقین معنویت حضور میدانی نماینده ولی فقیه افزون بر حضور معنوی ، موجبات دقت بیشتر مسئولین بر قرار گرفتن امور در مسیر اصلی آن خواهد بود.

وی افزود: چه کسی مناسبتر از نماینده محترم ولی فقیه برای توجه دادن به رعایت منویات رهبری به نماینده مجلس بود که رهبر حکیم انقلاب در دیدار ماه قبل به نمایندگان فرمودند : ((یکی از آسیب ها بی احتیاطی در استفاده از تریبون و بلند گوئی است که در اختیار شماست مراقب باشید که در استفاده از این مکان بی احتیاطی نشود گاهی انسان نظرات تندی هم داردکه این نظرات را می شود در یک جلسه دو نفره ، سه نفره ، پنج نفره گفت ، اما اگر این را در سطح عموم مردم گفتید ممکن است به جای فایده ضرر داشته باشد. بعضی خیال می کنند هرنظر انتقادی نسبت به هر جایی دارند باید این را اعلان کنند وبه اطلاع عموم برسانند در حالی که به اطلاع عموم رساندن گاهی فایده ندارد و گاهی علاوه بر نداشتن فایده ضررهای فراوانی دارد. 6/3/1400) )

حکمت بیان رهبر معظم انقلاب آنجا نمایانتر می شود که وقتی صحبت در خارج از موضعی که باید مطرح بشود مطرح می شود پاسخ نباید و دور از شآن یک وزیر کابینه دولتی که تدبیر و امید را یدک می کشد هم دریافت می کند و اتهاماتی که بیانگر طرح این مسئله از سوی آن نماینده برای خارج شدن پست ریاست دانشگاه از فرد منسوب به جریانی دیگر و در دست گرفتن ریاست دانشگاه توسط افراد منسوب به جریان خود است.آیا واقعا رد و بدل شدن این مطالب در شان نظام و در شان مسئولین است؟

آن هم در این بحران ویروس منحوس که هر روز شاهد پرپر شدن عزیزانمان هستیم ؟ براستی چه کسی است که داغ عزیزی از اقرباء و فامیل و یا دوستان و همکاران را ندیده باشد. و یا شاهد پرپر شدن و سوختن عزیزان در فراق نور دیده ها نبوده باشد؟

اگر نماینده محترم مجلس در دفاع از مردم صحبت و نطقی دارد جای آن نطق به فرموده رهبر حکیم انقلاب این نشست های رسانه ای نیست بلکه صحن علنی مجلس است آن هم به هنگام تصویب قانون مناسب ، چرا که تعلق آن ادوات پزشکی به فلان شهر کار قانون بوده است حال شما هم برای استانی که نماینده مردم آن هستید قانون به تصویب برسانید.

و اگر آن وزیر محترم سعه صدر و شرح صدر لازم برای امور را ندارد بهتر آن است که مسئولیت را به دارنده آن صفات تحویل دهد. تا از این بگو مگوها این تصور ناصحیح در اذهان عمومی شکل نگیرد که بر خلاف فرمایش رهبری عمل می کنند و در جلسات 2 و 3 نفره تقسیم غنائم و سهم خواهی نموده و در جلسات عمومی نمایش دلسوزی مردم و مطالبه گری حقوق آنان می نمایند.

پر واضح است گرگ های عملیات روانی دشمن در پی آنند که سلسله این زنجیر را بجنبانند و این سریال در تخریب نظام ادامه پیدا کند آنچه در این میان موجبات التیام دردها و مرهم زخم های آحاد جامعه می گردد بر پا بودن عمود خیمه خدمت، با حضور ارزشمند نماینده محترم ولی فقیه در میدان هم افزائی و هدایت و نظارت بر نقش آفرینی خادمان و مسئولین، و تذکر، شاید هم برخورد و تنبیه اخلالگران و برهم زنندگان آرامش و انسجام جامعه و همچنین تزریق روحیه امید به آحاد جامعه می باشد.

در طول تاریخ بیوت علماء دین و روحانیت مردمی برخوردار ازعلم ، تقوا و معنویت ، خانه امید محرومین و نقطه اتکا و اعتماد صاحبان مکنت، ثروت و تاثیر گذاران جامعه بوده که این مسیر موجبات ارائه خدمات اجتماعی و برکات فراوان در سخت سالی ها شده است.

حال که این جایگاه رفیع با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و برپائی مدار ولایت فقیه به اوج تاثیر گزاری مردمی و حکومتی رسیده توقع سابق مردم را بیشتر نموده و انتظار نقش آفرینی پدرانه از این جایگاه را دارند تا به تا سی از رسول مکرم اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بار دیگر چونان گذشته بلکه پررنگ تر از آن به منصه ظهور برسانند.

باشد که علم خدمت به امامت نماینده محترم ولی فقیه بر افراشته تر از قبل و همه دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی و امت رسول مکرم اسلام در سایه آن با اقتدا به ایشان سفره خدمت بگسترانند و موجبات انسجام مسئولین با وحدت رویه و آرامش اجتماعی با امید به آینده روشن و با حمایت مردم عزیز و شریف از این بحران عبور نموده و شاهد روز های بهتر از قبل باشیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 139949

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/interview/139949/همراهی-هم-افزائی-مردم-مسئولان-راهکار-کاهش-آلام-روزهای-سخت-کرونایی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/