شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۵
رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری؛
افزون بر 680 هزار مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند
 
علیرضا کیخا گفت: 683 هزار و 430 مسافر در چهار ماهه نخست سال جاری توسط وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای در استان جابجا شدند.
علیرضا کیخا، رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: 683 هزار و 430 مسافر در 4 ماهه نخست سال جاری در قالب 82 هزار و 855 سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری كرايه برون شهری در این استان جابجا شدند.

وی افزود: جابجایی مسافر این مدت در استان نسبت به مشابه سال گذشته رشد 49 درصدی در جابجایی مسافر و 51 درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد.

این مقام مسئول درباره وضعیت حمل ونقل عمومی برون شهری و چگونگی رعایت الزامات بهداشتی گفت: از همان روزهای نخست شیوع بیماری کرونا تمام الزامات و پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی به شرکتهای حمل ونقل عمومی مسافر استان اطلاع رسانی و علاوه بر این ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

وی ادامه داد: از شهروندان درخواست داریم تا حتی المقدور از انجام هرگونه سفرغیر ضروری خودداری کرده تا بتوان هر چه سریعتر جلوی شیوع ویروس کرونا را گرفت.

کیخا سفر با ناوگان عمومی مسافربری را ارزان و ایمن دانست و گفت: از مردم و مسافران درخواست می شود هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها و رانندگان را از طریق سامانه 141 به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا درکمیسیون‌های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار کرد: در حال حاضر 2 هزار و 370راننده مسافری فعال، 907 دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و 403 دستگاه ناوگان مینی بوسی و 776 دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۳۳۸


ارسال