سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۱
معاون اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اجرای پرورش میگو به صورت آزمایشی در سیستم گلخانه ای/۷۵۰ هکتار مزرعه پرورش میگو سال آینده آماده بهره برداری می شود
 
حمیدرضا نصیری گفت: پرورش میگو به صورت آزمایشی در سیستم گلخانه ای توسط شرکت کشت و صنعت مکران در منطقه گوردیم شهرستان کنارک در حال اجراست.
حمیدرضا نصیری، معاون توسعه آبزی پروری اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پرورش میگو به صورت آزمایشی در سیستم گلخانه ای توسط شرکت کشت و صنعت مکران در منطقه گوردیم شهرستان کنارک در حال اجراست.

وی افزود: شرکت کشت و صنعت مکران یک مجموعه توانمند و با برنامه در حوزه کشاورزی و شیلات بوده که در چند سال گذشته پس از بررسی های کارشناسی در منطقه گوردیم کنارک طرح توسعه کشاورزی و شیلات خود را دنبال می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد:اهم برنامه های توسعه ای این شرکت شامل تکثیر و پرورش میگو، پرورش ماهیان دریایی در قفس، فرآوری آبزیان و.. بوده و عملیات ساخت مزرعه پرورش میگو در حدود ۷۵۰ هکتار در منطقه گوردیم شهرستان کنارک در حال اجراست که در سال آتی آماده بهره برداری خواهد بود.

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان بیان کرد: در ساخت مزرعه پرورش میگو شرکت مذکور مباحثی همچون عمق متناسب استخرها، تخلیه مرکزی، مکانیزاسیون، استخر رزروار، استخر مدیریت پساب، سیستم نرسری در گلخانه و... در طراحی و اجرا رعایت می شود.

نصیری بیان کرد: این مکان یک مزرعه بروز رسانی شده و با نگاه افزایش ضریب موفقیت فنی و بهداشتی تولید میگو و به نوعی با نگاه پایدار به تولید میگو است.

وی اظهار کرد: با توجه به آمادگی یکی از واحدهای نرسری، برای بررسی عملکرد و آزمایش سیستم به صورت پایلوت جهت پرورش میگو به صورت گلخانه ای و در تانک عملیات ذخیره سازی با هماهنگی های لازم و اخذ مجوزهای مربوطه از ماه گذشته آغاز و در حال پیگیری است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با تکمیل و فعال سازی کامل مجموعه آبزی پروری شرکت کشت و صنعت مکران، این مکان سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال و تولید میگو و ماهی و توسعه منطقه را خواهد داشت.

نصیری اظهار کرد: آبزی پروری میگو در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان در سه شهرستان کنارک، چابهار و دشتیاری ظرفیت‌های قابل توجهی را به لحاظ تولید و تامین پروتئین با کیفیت و به تعبیری امنیت غذایی و همچنین ایجاد اشتغال را دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۵۶۹


ارسال