چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۵
​مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان:
افزایش واکسیناسیون علیه کرونا سبب کاهش مواد فوتی شده است/ برنامه ریزی برای واکسینه شدن دانش آموزان و معلمان تا ابتدای آبان
 
علیرضا شهرکی گفت: امیدواریم برای بازگشایی مدارس تا ابتدای آبان و بر اساس سند ملی واکسیناسیون دانش آموزان، افراد وابسته به آن ها از جمله والدین و سرویس های مدارس و ... هم واکسینه شوند، زیرا افزایش واکسیناسیون علیه کرونا سبب کاهش مواد فوتی شده است.
علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در دنیا و کشورمان ثابت شده واکسیناسیون در کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا موثر است، اما در ابتلا موثر نیست.

وی با اشاره به کاهش تعداد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در استان بیان کرد: بخشی از کاهش موارد ابتلا در استان به دلیل ترسی بود که در میان مردم بعد از شیوع سویه دلتا ایجاد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همین امر سبب افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در میان آن ها شده که در کاهش ابتلا کمک کرده است.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بعد از شیوع دلتا در استان ترس مثبت ایجاد و آگاهی مردم بیشتر شد و مردم متوجه شدند مرگ و میر برای خود و اطرافیان آن ها هم ممکن است ایجاد شود.

شهرکی اظهار کرد: رعایت پروتکل ها در استان بهتر شده، اما هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است، اگرچه از میانگین کشوری بالاتر هستیم، اما همچنان با مطلوب فاصله داریم.

وی عنوان کرد: برخی از افراد که علیه کرونا واکسینه هم شده اند به این بیماری مبتلا شدند و به بخش های ویژه هم رفته اند، اما به دلیل انجام واکسیناسیون فوت نکرده اند.

این مقام مسئول گفت: برای تامین واکسن کووبرکت در استان مشکلی نداریم و فقط وقفه چندروزه داشتیم که اوج مراجعات به دلیل دریافت دوز دوم بود که تامین شده است، در واقع تا این لحطه برای دوزهای اول و دوم هیچ یک از واکسن ها در استان گزارش بحرانی نداشتیم.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: فرهنگیان که برکت و سینوفارم را دریافت کرده اند باید تا ابتدای مهر دوز دوم را هم تزریق کنند که این کار در حال انجام است.

شهرکی اظهار کرد: امیدواریم برای بازگشایی مدارس تا ابتدای آبان و بر اساس سند ملی واکسیناسیون دانش آموزان، افراد وابسته به آن ها از جمله والدین و سرویس های مدارس و ... هم واکسینه شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۴۲۵


ارسال