پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۷
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
ابلاغ ۴۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی به سیستان و بلوچستان در ۶ ماهه ۱۴۰۰
 
مهرداد عرب اول گفت: در بخش اعتبارات عمرانی در ۶ ماهه اول امسال ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل جدول ۱ _ ۱۰ به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده است.
مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در خصوص جلسه شورای اداری استان، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد:در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۱ که در همین رابطه ستاد بودجه در سازمان برنامه و بودجه کشور شکل گرفته است، در نشست شورای اداری استان طرح موضوع صورت گرفت تا منابع قابل اتکا و مطمئنی را در لایحه سال آینده برای استان داشته باشیم.

وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی می توانند پیشنهادات خود را در قالب تبصره ها، درآمدهای عمومی مربوط به دستگاه های اجرایی و طرح های ملی پیوست شماره یک به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارائه کنند تا بررسی کارشناسی شکل بگیرد و پیشنهادات استان را بتوانیم به ستاد بودجه در مرکز منتقل کنیم.

این مقام مسئول افزود: همچنین تدوین برنامه هفتم توسعه در این جلسه طرح موضوع شد، چراکه در سال ۱۴۰۱ اجرای این برنامه آغاز می شود و برای استان بسیار مهم است که برای پنج سال هدف گذاری مناسبی در بخش های مختلف داشته باشیم.

وی ادامه داد: برنامه هفتم‌ توسعه با نگاه آمایشی تدوین خواهد شد و با توجه به این که در استان مطالعات آمایش به تصویب رسیده است، در این جلسه تاکید شد که دستگاه های اجرایی بر اساس مکاتباتی که از طریق سازمان به آن ها شده به موقع پاسخ دهندتا بتوانیم جمع بندی مناسبی را برای تدوین برنامه هفتم در استان داشته باشیم.

عرب اول اظهار کرد: بر اساس خروجی مطالعات آمایش سیستان و بلوچستان به چهار محور مهم شامل آب، راه، عمران شهری و روستایی و انرژی در این خطه پرداختیم و معتقد هستیم که اگر توجه ویژه ای حداقل برای دوره ۵ ساله در طول برنامه به این بخش ها صورت بگیرد، استان در اکثر شاخص ها توسعه پیدا خواهد کرد و هم تراز شاخص های کشور می تواند جای خود را باز کند.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ به موضوع بازارچه های مرزی پرداختیم، ۱۳ بازارچه در استان وجود دارد که هفت مورد فعال است. برای تامین زیرساخت های آن امسال حدود ۸۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب کردیم که بی سابقه بود. تا پایان سال به گونه ای برنامه ریزی خواهیم کرد که تخصیص این مبلغ به طور کامل در اختیار دستگاه های اجرایی قرار بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در خصوص اعتبارات هزینه ای استان بیان کرد: تا این لحظه ۷۴۹ میلیارد تومان برای ۲۶ دستگاه اجرایی که مشمول بودجه استانی می شوند، به استان ابلاغ، تقسیم و توزیع شده و در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.

به گفته وی، در بخش اعتبارات عمرانی در ۶ ماهه اول امسال ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل جدول ۱ _ ۱۰ که مربوط به ۳۱ استان است به سیستان و بلوچستان ابلاغ شده، هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه های ملی پیوست شماره یک قانون بودجه و ۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به پروژه های با ویژگی استانی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۶۹


ارسال