دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۴
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
اشتغال افزون بر ۳ هزار نفر در کارگاه های راه سازی سیستان و بلوچستان 
 
عطاءاله اکبری گفت :در حال حاضر افزون بر سه هزار نفر در ۲۵ کارگاه راه سازی حوزه تحت پوشش این اداره اشتغال دارند. 
عطاءاله اکبری، مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از روند احداث بزرگراه های زاهدان- زابل و زاهدان- بیرجند به خبرنگار عصرهامون گفت: در حال حاضر افزون بر سه هزار نفر در ۲۵ کارگاه راه سازی حوزه تحت پوشش این اداره اشتغال دارند. 

وی اظهار کرد: با اتفاقات کم نظیر در ۲ سال اخیر شاهد جهش در احداث بزرگراه در استان بودیم بطوری که در حاضر ۱۴۷ کیلومتر بزرگراه در حوزه تحت پوشش این اداره کل در حال ساخت است که۵۰ کیلومتر آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه احداث مسیرهای ارتباطی به ویژه بزرگراه ها یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه یافتگی مناطق مختلف محسوب می شود که بهبود مناسبات اقتصادی و تجاری را در کنار افزایش ایمنی تردد مسافران به همراه دارد، ادامه داد: با توجه به نیاز سیستان و بلوچستان در نظر داریم سال آینده عملیات احداث حدود ۹۰ کیلومتر بزرگراه را در استان عملیاتی کنیم این در حالی است که بخش قابل توجهی از مطالبه پیمانکاران پرداخت نشده است.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع تاکنون در حوزه راههای تحت پوشش این اداره کل ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسیده است که امیدواریم باقی مانده مسیرهای در یک برنامه زمان بندی سه ساله در صورت اختصاص به موقع اعتبارات آماده افتتاح شود.

اکبری تاکید کرد: وجود راه‌های متعدد، مسیرهای تاریخی باستانی مانند جاده ابریشم گواه بر این موضوع است که سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری ذاتی‌اش از جایگاه استراتژیک در عرصه بین‌المللی همواره به راه و زیر‌ساخت‌های ارتباطی به عنوان پتانسیلی برای توسعه نیاز داشته و دارد.

وی ادامه داد: در این راستا با توجه به اینکه این استان به دلیل برخورداری از مزیت ترانزیتی‌ و قرار گرفتن در شاهراه اقتصاد بین‌المللی که به سبب موقعیت جغرافیایی و همجواری با دو کشور پاکستان و افغانستان و آب‌های آزاد ایجاد شده نیازمند توسعه بزرگراه‌ها است این اداره کل در دو سال اخیر بر این مهم اهتمام ویژه ای داشته تا مسیر توسعه استان هر چه سریعتر هموار شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۰۸


ارسال