دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خبر داد؛
نذر آب برای مهار تنش آبی در سیستان وبلوچستان/ویزیت بیش از ۴ هزار نفر توسط کاروان سلامت هلال احمر در "زهک"
 
علیرضا میربهاء الدین گفت: در قالب طرح نذر چهار بیش ازچهار هزار و ۶۰۰نفر از مردم شهرستان زهک توسط پزشکان کاروان سلامت جمعیت هلال احمراستان به صورت رایگان ویزیت شدند .
به گزارش عصرهامون، علیرضا میربهاء الدین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان بیان کرد: طرح نذر آب از سه سال گذشته با هدف تامین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر در استان های جنوبی که دچار خشکسالی شدند در راستای سه محور تامین آب شرب، خدمات درمانی، خدمات حمایتی و معیشتی انجام شد.

وی افزود: در تداوم ارائه این خدمات طرح نذرآب چهار نیز از 2 لغایت 31 شهریور در شهرستان های چابهار، کنارک، دلگان، ایرانشهر، مهرستان، سیب و سوران، هیرمند و  زهک  توسط استان های معین اجرا شده و همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: این طرح در شهرستان زهک توسط استان مرکزی و کرمانشاه به عنوان استان های معین اجرا شد که در  این طرح خدمات حمایتی در قالب هزار و ۶۶۰ بسته بهداشتی، ۴۸بسته لوازم التحریر، ۳۲۰  قلم اسباب بازی، ۶هزار و ۵۲۵ عدد آب معدنی،  ۴۸۰ بسته مواد غذایی  بین مردم کم برخوردار شهرستان زهک توزیع شد.

وی ارزش ریالی اقلام توزیع شده را ۲ میلیارد و ۲۰۳ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خدمات درمانی اجرا شده در این طرح توسط کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان مرکزی و کرمانشاه با حضور ۹ پزشک متخصص، چهار پزشک عمومی و دندانپزشک، سه پیراپزشک  اجرا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: چهار هزار و ۶۲۶ نفر از مردم کم برخوردار منطقه از خدمات رایگان کاروان سلامت جمعیت هلال احمر بهره مند شدند و ۶۲۶ هزار و ۱۶۵ قلم دارو به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گرفت که ارزش ریالی داروها یک میلیاردو ۴۵۰ میلیون ریال بوده است.

وی تصریح کرد: ۸۰۰ قلم تجهیزات پزشکی نیز به ارزش ریالی ۳۵۰ میلیون ریال به این شهرستان اهدا شد.

میربهاءالدین با تاکید بر این مطلب که طرح نذرآب چهار با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در همه مراحل اجرا می شود، اضافه کرد:  ۱۲ نفر از مراجعین توسط پزشکان داوطلبان  این کاروان به صورت سرپایی جراحی شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: ۱۰ دستگاه تصفیه  آب به ارزش ریالی ۱۰ میلیارد ریال و لوله کشی آب به طول ۱۰ هزار متر به ارزش ریالی ۱۰ میلیارد از دیگر خدمات تیم اعزامی استان مرکزی و کرمانشاه به شهرستان زهک بود.

گفتنی است در حاشیه اجرا برنامه طرح نذرآب هزار و ۲۵۸ نفر از خدمات آموزشی فرهنگی این کاروان بهره مند شدند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۲۶


ارسال