يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۳
با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود؛
جشن نمادین شکوفه ها در مهر کرونایی/ مدارس روستایی و عشایری به صورت حضوری سال تحصیلی را آغاز می‌کنند
 
داوودگلی، سخنگوی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان از برگزاری جشن نمادین شکوفه ها خبر داد و گفت: این مراسم امروز در مدارس سراسر استان برگزار خواهد شد.
داوود گلی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: معمولا دانش آموزان کلاس اولی و پیش‌دبستانی یک روز زودتر از سایر دانش آموزان مقاطع تحصیلی به مدرسه می ‌روند.

وی تصریح کرد: جشن شکوفه‌ها برای دانش‌آموزان کلاس اول ابتدایی و جشن غنچه‌ها برای نوآموزان پیش دبستانی برگزار می‌شود تا علاوه براینکه اولیا و مربیان مدارس به استقبال این دانش آموزان برود، کودکان نیز با محیط مدرسه آشنا شوند.

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان ادامه داد: به استناد دستور العمل وزارت آموزش و پرورش و طبق روال هرسال، امروز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید جشن شکوفه‌ها برای شروع درس و مدرسه دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و کلاس اولی‌ها در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به صورت نمادین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

 وی افزود:  آغاز سال تحصیلی جدید از امروز است اما موضوع بازگشایی مدارس و فعالیت کلاس های درس تعاریف متعددی دارد و بر اساس سناریو و برنامه های ستادی وزارت آموزش و پرورش که به ستاد ملی کرونا ارائه شده برنامه های مختلفی خواهیم داشت.

گلی اظهار کرد: روند یادگیری آموزش در مدارس عشایری و روستایی و مدارس زیر 50 نفر جمعیت به صورت کاملا حضوری، در مدارس بین 100 تا 300 نفر به صورت ترکیبی ( حضوری و مجازی) و مدارس بالای 300 نفر جمعیت کاملا غیر حضوری تداوم دارد و با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی فرایند یادگیری دنبال خواهد شد.

سخنگوی آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد، واکسیناسیون پایه دوازدهم به بالا در استان آغاز شده و بر اساس اعلام وزیر بهداشت خوشبختانه از امروز دانش آموزان 15 تا 18 سال نیزمجاز به ثبت‌نام و تزریق واکسن کرونا هستند، امید که با همگانی شدن واکسیناسیون شاهد حضور دانش آموزان در مدارس و کلاس های درس باشیم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۳۶


ارسال