پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۹
​مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛
آماده باش نیروهای امدادی برای مقابله با طوفان حاره ای در جنوب شرق/ در صورت لزوم دستور تخلیه روستاها صادر می شود
 
علیرضا شهرکی گفت: نیروهای امدادی و خدماتی هم به صورت آماده باش در جنوب سیستان و بلوچستان حضور دارند و قطعا یکی از برنامه ها برای روستاهایی که در معرض سیل و طوفان هستند دستور تخلیه است که توسط فرمانداران تنظیم و اقدام می شود.
علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در خصوص طوفان حاره ای که از امروز در حال نزدیک شدن به شهرستان های جنوبی استان است، به خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ستاد مدیریت بحران استان در روز گذشته و امروز تشکیل و اخطاریه های لازم صادر شد و اطلاع رسانی لازم را انجام دادیم.

وی ادامه داد: قطعا یکی از برنامه ها برای روستاهایی که در معرض سیل و طوفان هستند دستور تخلیه است که توسط فرمانداران تنظیم و اقدام می شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: نیروهای امدادی و خدماتی هم به صورت آماده باش در منطقه حضور دارند و به مردم اعلام کردیم امروز که فرصتی برای تامین نان و مایحتاج عمومی آن هاست مراجعه و اقدام کنند تا در دو روز آینده دچار مشکل نشوند.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: قطعا شهرستان های همجوار که در معرض طوفان نیستند به عنوان شهرستان های معین برای مدیریت شرایط بحرانی کمک می کنند.

شهرکی تصریح کرد: امکانات، ماشین آلات و عدوات مورد نیاز اقداماتی بحران توسط دستگاه های اجرایی به منطقه منتقل شده و مدیران اجرایی هم در همان محل وقوع طوفان مستقر هستند.

وی ادامه داد: جلسه اضطراری امروز و فردا هم برگزار می شود و کار را در میدان رصد می کنیم و توصیه مان این است که مردم ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی نداشته باشند.

این مقام مسئول بیان کرد: قطعا محدودیت تردد را در طول جاده ها خواهیم داشت، ساکنان مناطق جنوبی هم از خروج از منازل، حضور در مناطق پر خطر و اتراق در اطراف رودخانه ها خودداری کنند تا حادثه ای پیش نیاید.

مدیرکل دفتر ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های هواشناسی در حال حاضر وزش باد ناشی از طوفان وارد منطقه ما شده و در برخی از نقاط گزارش بارندگی داشتیم، امشب سامانه اصلی ورود می کند و تا حداکثر یک شنبه از منطقه ما خارج خواهد شد.

شهرکی گفت: دشتیاری، زرآباد، کنارک و چابهار مهم ترین شهرستان های در معرض خطر مستقیما در ساحل هستند و چون طوفان دارای دامنه ای تا ۱۰۰ کیلومتری ساحل است قصرفند، فنوج، سرباز و راسک را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی ادامه داد: همزمان از فردا طوفانی در سیستان هم خواهیم داشت که لازم است مردم ترددهای غیرصروری را کاهش دهند تا مشکلی در منطقه رخ ندهد.

شایان ذکر است؛ بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدهای جوی هواشناسی پیش بینی می شود از اواخر وقت امروز تا یکشنبه حداقل شش مخاطره جوی شامل بارش شدید، رعد و برق و صاعقه، تندبادهای شدید و گردوخاک، سیلاب، بالاآمدن آب دریا و رودخانه های فصلی، افزایش ارتفاع موج و متلاطم شدن دریا در نیمه جنوبی استان رخ دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۲۲۰


ارسال