شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۵۷
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان بیان کرد؛
ارادت ویژه و مخصوص اهل سنت به اهل بیت پیامبر/ انتشار معارف اسلام ناب محمدی از اقدامات مهم امام صادق (ع) بود
 
مولوی بلال مقدسیان گفت: اهل سنت به اهل بیت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع) ارادت ویژه ای دارند.
به گزارش عصرهامون، مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد امام جعفر صادق (ع) که مصادف با ۱۷ ربیع الاول است، بیان کرد: آن حضرت شاگردان بسیار زیادی را تربیت کرد که باعث زنده نگاه داشتن شریعت اسلام شدند.

وی با اشاره به اینکه آن امام شاگردان زیادی از اهل سنت را هم تربیت کرد، افزود: آن حضرت نزدیک به ۴ هزار شاگرد با درجات علمی بالا و باایمان تربیت کردند که هرکدام از آن شاگردان در زمینه‌های مختلف علوم اسلامی صاحب نظر و فکر بودند.

وی تصریح کرد: باید  منزلت و شأن امام جعفر صادق (ع) در جامعه باید بیش از گذشته و برای تمامی نسل ها تشریح شود و بیشتر اهداف الهی آن اولیاالله در جامعه برای جوانان و نوجوانان تبلیغ و ترویج شود.


مولوی مقدسیان با تاکید بر اینکه آموزه های آن حضرت بر پایه اسلام اصیل بوده، گفت: انتشار معارف و احکام اسلام ناب محمدی از اقدامات مهم و اساسی حضرت امام جعفر صادق (ع) بوده است.


وی در ادامه عنوان کرد: امام صادق علیه‌السلام در واقع با تربیت شاگردانی از مذاهب مختلف اسلامی از نخستین پایه گذاران وحدت و همبستگی اسلامی بوده است، هر چند سیره و روش همه اهل بیت و فرزندان پیامبر اسلام، چنین بوده است.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان افزود: اهل سنت هم به مانند شیعیان به اهل بیت و فرزندان پیامبر اسلام و به ویژه حضرت امام جعفر صادق (ع) ارادت ویژه و مخصوصی دارند و این برای همگان آشکار است.

مولوی مقدسیان ادامه داد: امام جعفر صادق (ع) نماد و نشانه علم و دانش و حلم و بردباری بین مسلمانان است، در واقع آن حضرت بهترین الگو برای دانشمندان و دانش اندوزان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۹۴۶
مرجع : عصر هامون


ارسال