سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۰
اینجا کمک‌های مومنانه به دست کودکان می‌رسد؛
تداوم رزمایش همدلی و مواسات با اهدای لوازم التحریر در سیستان وبلوچستان/ از توزیع بسته معیشتی تا طبخ غذای گرم
 
آذر کیخا، مسئول بسیج جامع زنان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و پیش بینی تداوم این شرایط ، رزمایش کمک های مومنانه در آغاز سال تحصیلی جدید نگاه دانش آموزی و همدلانه داشت.
به گزارش عصرهامون، گاهی روزگار طوری می‌شود که عده‌ای به شدت در تنگنای اقتصادی قرار می‌گیرند، اما دست‌های بی منت، عزت دار دیگران می‌شوند تا بخشی از آلام این افراد کاهش یابد.

با شیوع ویروس منحوس کرونا آحاد ملت ایران در کنار یکدیگر در قالب رزمایش کمک های مومنانه به انجام اقدامات ایثارگرانه در راستای کمک به نیازمندان به ویژه بیماران کرونایی شتافتند و هرکس به طریقی باری از دوش آسیب دیدگان از کووید19 برداشت.

رزمایش بزرگ کمک مومنانه که به مرور زمان مردم را تحت تاثیر قرار داده است، حالا به شکل منظم‌تر و منسجم تری اجرا می‌شود، به گونه ای که در ادامه سیل کمک‌های مومنانه مردم به اقشار آسیب پذیر امروز بانوان بسیجی سیستان وبلوچستان همچنان با قوت در میدان مبارزه با کرونا حضور دارند.

با وجود شرایط دشوار کرونایی، بسیج و سپاه در تداوم رسالت های بی بدیل خود توانستند در کمک مخلصانه به نیازمندان از این آزمون بزرگ سربلند بیرون آیند به نحوی که به اذعان همگان عملکرد این نهاد مردمی در دوران کرونایی قابل تقدیر است چرا که با اقدامات مختلف در راستای مبارزه و کاهش آسیب‌های بیماری خوش درخشیدند.

تداوم ارائه خدمات بی منت بسیجیان در میدان مبارزه با کرونا

آذر کیخا، مسئول بسیج جامع زنان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به تداوم ارائه خدمات بی منت و جهادی بسیجیان در میدان مبارزه با کرونا، بیان کرد: یکی از دستورات پیامبر اکرم (ص) رسیدگی به فقرا، یتیمان و نیازمندان است که از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا این امر با مشارکت خوب خیران، گروه های جهادی سپاه و بسیج دوچندان شده است.

 وی با بیان اینکه تمام آحاد جامعه در راستای ریشه کنی این ویروس و کمک به همنوعان به ویژه بیماران مبتلا به کووید19 دوشادوش یکدیگر در حال خدمت رسانی هستند، افزود: تداوم کمک های مومنانه در جامعه برکات روحی و روانی به همراه دارد.

این مقام مسئول با اشاره به این که رزمایش کمک های مومنانه در آغاز سال تحصیلی جدید نگاه دانش آموزی و همدلانه دارد، ادامه داد: در این راستا برای دانش آموزان بی‌بضاعت اقدام به تهیه و توزیع742 بسته لوازم التحریر کامل، اهدای 10عددکیف مدرسه و 6 دست مانتو شلوار به مبلغ 2 میلیون ریال ضورت گرفته است، که با توجه به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و پیش بینی تداوم این شرایط حداقل تا پایان سال روند این کمک ها تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اقدامات فوق در بازه زمانی یک ماهه مهر جاری انجام شده است، تصریح کرد: تلاش بسیج این است تا با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ نیازمندی از قلم نیافتد، همه دانش آموزان نیازمند شناسایی شده را زیر پوشش این رزمایش قرار دهیم.

کیخا در بخش دیگر سخنان خود به تهیه و توزیه 673 بسته معیشتی اشاره و اذعان کرد: بخشی از کمک‌ها در قالب طرح شهید سلیمانی صرفا برای بیماران کرونایی و کسانی که در قرنطینه بودند صورت گرفت و بخش دیگر کمک‌ها در بحث محرومیت‌زدایی و آسیب دیدگان از کرونا توزیع شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح از ظرفیت گروه‌های جهادی و پایگاه‌های مقاومت استفاده شده است، ادامه داد: تهیه ساک لوازم نوزاد در راستای کمک به خانوارهای نیازمند به میزان 40 میلیون ریال و توزیع 70 بسته پوشک بچه از دیگر اقدامات در جهت کاهش آلام خانواده ها است.

مسئول بسیج جامع زنان استان اضافه کرد: از آنجایی که مردم دربرخی از نقاط با مشکل تامین آب شرب بهداشتی دست و پنجه نرم می کنند و در راستای کمک به رفع تنش آبی موجود 10 ‎دستگاه تانکر توسط گروه های جهادی با حفظ شان و کرامت افراد بین نیازمندان توزیع شد.‏

وی اظهار کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هزار و 700 پرس غذای گرم طبخ و بین بیماران کرونایی و نیازمندان پخش شد، همچنین 270 بسته نذری شامل اش و شله زرد نیز بین جامعه هدف توزیع شد.

کیخا افزود: با آغاز شیوع بیماری کرونا یکی از مهم ترین اقلامی که مورد نیاز همه افراد قرار گرفت، ماسک های بهداشتی بود که در این زمینه نیز طی بازه یک ماهه اخیر 404 عدد بین افراد توزیع شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۰۷۵


ارسال