در گفتگو خط اول با علما اهل تشیع و تسنن مطرح شد

اساس حکومت و امنیت بر پایه وحدت است/ اختلاف افکنی مبنای کار دشمن است

5 دی 1394 ساعت 10:57

علما شیعه و سنی هفته وحدت را فرصتی برای نشان دادن عزت و اقتدار امت اسلام به جهانیان عنوان کردند.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول ،وحدت بین مسلمین حول نکات و اعتقادات مشترک در زمان کنونی یکی از مسائلی است که دشمنان زیادی پیدا کرده است. دشمنان از جمله آمریکا و انگلیس و اسرائیل و… که از این وحدت متضرر می شوند با تمام امکانات به دنبال این هستند تا این وحدت را از بین ببرند و از راه های مختلف این وحدت را خدشه دار نمایند.

هفته وحدت بهانه ای شد تا خبرنگار خط اول نظر علمای اهل تسنن و تشیع در خصوص وحدت در بین مسلمین را جویا شود.

IMG21510681.jpg
مولوی عبدالستار حسین زهی امام جمعه مسجد جامع حنفاء خاش اظهار داشت:وحدت یکی از ارکان دعوت انبیا ء بویژه پیامبر اکرم (ص) بوده و اساس حکومت و امنیت ما بر پایه وحدت می باشد.

وی با بیان اینکه با وحدت همه مشکلات اقتصادی و اجتماعی قابل حل می باشد افزود:مردم باید در راستای ایجاد وحدت و امنیت تلاش بسیار نمایند تا دشمن نتواند در بین آنان تفرقه و دشمنی بیاندازد.

مولوی حسین بر به نقش مقام معظم رهبری در ایجاد وحدت در بین مردم اشاره نمود و افزود:حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معزز انقلاب اسلامی از بدو انقلاب بر این اصل متعقد بودند و هفته وحدت که ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول است بر اساس اعتقاد ایشان بوده و ما خود را مدیون جریان باشکوهی می دانیم که رهبر معظم انقلاب آن را نامگذاری نمودند.

IMG_03371
مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز با اشاره به اهمیت مسئله وحدت میان مسلمانان اظهار داشت:با وجود اقتضائاتی که جهان اسلام نیازمندش می باشد فضایی که دشمن نقشه و طراحی خود را بر مبنای اختلاف افکنی ،افراط گری و فرقه گری امت اسلامی در دستور کار قرار داده است باید این گونه اقتضائات را بفهمیم و بر همین اساس به سمت و سوی وحدت و همدلی گام برداریم.

حجه الاسلام عیس بزمانی افزود:شفاف بخشی و آشنا شدن مذاهب نسبت به اعتقاداتشان کمک بزرگی است که گروهها و مذاهب می توانند یک تلاش گسترده ای در این زمینه داشته باشند.

عبدالمجید شه بخش مدرس حوزه علمیه و امام جماعت مسجد عمار زاهدان نیز با بیان اینکه تمام بزرگان اهل تشیع مورد احترام اهل تسنن هستند افزود :داشتن اخلاق اسلامی در ایجاد وحدت در بین شیعه و سنی تاثیر گذار است و نباید با اهانت و پرخاشگری بین یکدیگر تفرقه ایجاد نمود.

IMG_6131
وی افزود:حضرت آیت الله خامنه ای از مستثنی ترین مراجع اهل تشیع می باشند که بی پیرایه و با صداقت در بین ما زندگی کردند و در برقراری وحدت در بین مردم نقش اساسی دارند.

انتهای پیام/4382


کد مطلب: 80233

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/interview/80233/اساس-حکومت-امنیت-پایه-وحدت-اختلاف-افکنی-مبنای-کار-دشمن

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/