يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان گفت : در سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 980 عنوان برنامه در مراکز فرهنگی‌هنری استان برگزار می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ، حسن معزی در گفتگو با خط اول استفاده از زبان هنر را راز ماندگاری ارزش‌ها عنوان کرد و افزود: امروزه کودکان و نوجوانان را با سخنرانی و اجرای برنامه‌های ساده نمی‌توان با ارزش‌های انقلاب آشنا کرد ولی زبان هنر را می‌توان بهترین و ماندگارترین راز انتقال این ارزش‌ها به آینده‌سازان کشورمان دانست و بر همین اساس برنامه‌های کمیته‌ی کودک و نوجوان نیز با این دید شکل گرفته ‌است.

مسئول کمیته‌ی کودک و نوجوان دهه‌ی فجر در بیان تشریح برنامه‌های دهه فجر گفت: در اولین روز از دهه فجر زنگ انقلاب با همکاری آموزش و پرورش استان نواخته خواهد شد.

وی از راه‌اندازی کارگاه سیار روزشمار انقلاب خبرداد وافزود: با توجه به جمعیت 30 درصدی دانش‌آموزان استان و لزوم همه‌گیر بودن برنامه‌های دهه‌ی فجر، کارگاه سیار روزشمار انقلاب راه‌اندازی می‌شود که همکاران ما در 27 مرکز فرهنگی‌هنری استان هر روز به یک مدرسه مراجعه و با استفاده از فعالیت قصه‌گویی و برگزاری کارگاه‌های گوناگون، انقلاب را به دانش‌آموزان 270 مدرسه در سطح استان معرفی می‌کنند.

معزی افزود: برگزاری جُنگ انقلاب در مجتمع کانون استان تا پایان دهه‌ی فجر، افتتاح نمایشگاه و فروشگاه تولیدات اعضا و مربیان کانون،نمایشگاه آثار تجسمی مربیان بخش دیگری از برنامه‌های کمیته‌ی کودک ونوجوان، برای اجرا در دهه‌ی فجر است.

این مسئول ادامه داد: با هدف آشنایی اعضا با فرهنگ ایثار و شهادت و نقش دانش‌آموزان در پیروزی انقلاب، برنامه‌ای با عنوان " عاشقانه‌های آسمانی " در مجتمع و ده مرکز فرهنگی‌هنری کانون استان برگزارمی‌شود و در آن به مناسبت سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب، 37 نوجوان، 37 وصیت‌نامه‌ی شهید دانش‌آموز را مطالعه می‌کنند و به تولید اثر می‌پردازند.

وی به دیگر برنامه های دهه فجر اشاره نمود و افزود: اجرای نمایش عروسکی، در طول دهه‌ی فجر، بازدید رایگان اعضا از موزه، استفاده‌ی رایگان از استخر، در دو روز برای اعضای دختر و پسر، نشست تخصصی نقد کتاب با حضور نویسندگان، همایش حجاب برتر و برگزاری جشن تکلیف از دیگر برنامه های اجرایی در هفته مذکور می باشد.

پیاده‌روی، کوهپیمایی و برگزاری جشن پرواز بادبادک‌ها در همه‌ی مراکز فرهنگی هنری استان نیز در این روزها برای اعضا و علاقه‌مندان برگزار خواهدشد.

معزی در پایان شرکت در راهپیمایی بیست و دوم بهمن و جشنواره‌ی نقاشی انقلاب در مسیر راهپیمایی را پایان ‌بخش ویژه‌برنامه‌های دهه‌ی فجر عنوان کرد و افزود: با توجه به گستردگی برنامه‌ها در سطح استان انتظار استفاده‌ی صد هزار دانش‌آموز را از این ویژه ‌برنامه‌ها داریم.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۱۴۶۹


ارسال